تشکیل سازمان بازرگانی به زیان بخش تولید است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بازرگانی به دنبال حل مشکل بازار از مسیر واردات است و این به معنای ارزبری بیشتر و زیان به بخش تولید است.

هادی بیگی‌نژاد در گفتگو با آژانس خبری ریحان درباره تشکیل سازمان بازرگانی، گفت: دولت این موضوع را مطرح کرد و در مجلس با آن مخالفت شد.

وی بیان کرد: زمانی که یک وزیر به مجلس معرفی می‌شود، با نمایندگان مجلس گفتگو می‌کند و در مورد برنامه‌ها به آنها توضیح می‌دهد تا زمینه رأی اعتماد را فراهم کند اما دولت برای تشکیل سازمان بازرگانی هیچ توضیحی به نمایندگان مجلس نداد که به چه دلیل خواستار تشکیل سازمان بازرگانی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی کارشناسی نمایندگان در مورد تشکیل سازمان بازرگانی، اضافه کرد: نتیجه این شد که تشکیل سازمان بازرگانی مشکلاتی برای کشور ایجاد می‌کند. اگر دولت اهتمام داشت که این موضوع به نتیجه برسد، باید در مورد دلایل طرح این موضوع به نمایندگان مجلس توضیح می‌داد.

وی با اشاره به استدلال مجلس در خصوص مخالفت با تشکیل سازمان بازرگانی، ادامه داد: در مجلس با این موضوع مخالفت جدی صورت گرفت. بخش بازرگانی به دنبال حل مشکل بازار از مسیر واردات است و این به معنای ارزبری بیشتر و زیان به بخش تولید است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون مجموعه تولید، توزیع و نظارت یکپارچه است و وزارت جهاد کشاورزی متولی تولید تا بازار است و این یکپارچگی سالهاست که در کشور اجرا می‌شود و اکنون دولت به دنبال رد این یکپارچگی و تفکیک این بخش‌ها است.

بیگی‌نژاد تاکید کرد: چنانچه فقط به بازار بدون نگاه به تولید توجه شود، تولیدکننده زیان می‌بیند و برای جبران آن هزینه‌های زیادی لازم است. تجربه سایر کشورها نیز ضرورت یکپارچگی زنجیره تولید تا بازار را تأیید می‌کند.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=15832

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: