تسلیحات ویژه نیروی زمینی ارتش امروز رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تجهیزات جدید نیروی زمینی ارتش که منطبق با علم و فناوری روز دنیا هستند، امروز رونمایی می‌شوند.

به گزارش آژانس خبری ریحان، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگویی تلویزیونی، درباره دستاوردهای جدید این نیرو که قرار است به مناسبت روز ارتش رونمایی شود، اظهار داشت: این دستاوردها که تجلی اراده رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر خودکفا بودن هستند، به سه بخش تقسیم می‌شوند و امروز با دستور فرمانده کل ارتش رونمایی می‌شوند.

امیر حیدری افزود: بخش اول، تسلیحات جدید و به‌روز شده منطبق بر لبه فناوری روز دنیا هستند که توسط وزارت دفاع و دانشمندان داخلی تولید شده و قرار است به نیروی زمینی ارتش الحاق شود.

فرمانده نزاجا ادامه داد: بخش دیگر، رونمایی از تسلیحات مخصوصی است که در نیروی زمینی ارتش به کار گرفته خواهند شد. قاطبه این تسلیحات ابداعی بوده و حاصل اندیشه و تراوش فکری دانشمندان نیروی زمینی و مبتنی بر خواست این نیرو طراحی و تولید شده است.

وی در تشریح ویژگی‌های تسلیحات جدیدی که توسط دانشمندان این نیرو طراحی شده و قرار است به بدنه نزاجا الحاق شود، عنوان کرد: این تسلیحات باید چهار ویژگی داشته باشند که عبارتند از؛ دورزن، نقطه‌زن، هوشمند و دقیق‌زن.

امیر حیدری با اشاره به بخش سوم تسلیحاتی که قرار است به نیروی زمینی ارتش الحاق شود، گفت: بخش سوم تسلیحاتی هستند که در نیروی زمینی ارتش وجود داشته و ما آن‌ها را به فناوری روز دنیا ارتقاء داده‌ایم. هدف از این کار، دارابودن یک نیروی زمینی اثرگذار در جنگ‌های آینده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه با رونمایی از دستاوردهای جدید این نیرو، از یک نیروی جدید و به‌روز شده رونمایی می‌شود، خاطرنشان کرد: تسلیحات جدید نیروی زمینی ارتش ضمن دارا بودن چهار ویژگی مذکور، منطبق با علم و فناوری روز دنیا هستند و با الحاق آن‌ها، توان رزم نیروی زمینی افزوده خواهد شد؛ چون تسلیحات ویژه‌ای هستند.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=14247

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: