آژانس خبری ریحان:

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه در گیلان هیچ شهرستانی با وضعیت قرمز وجود ندارد، اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت زرد؛ دو شهرستان نارنجی و یک شهر در وضعیت خوب آبی به لحاظ کرونا هستند.

وی وضعیت گیلان را همچنان شکننده عنوان کرد و افزود: کادر درمان از نخستین روز شیوع کرونا بدون توقف در حال تلاش برای خدمات‌رسانی به مردم و کنترل کرونا بوده و دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان باید موردتوجه قرار گیرد، زیرا در غیر این صورت موج چهارم در این استان آغاز می‌شود.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان ادامه‌دار بودن سیر نزولی کرونا در این استان را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: در صورت رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی سیر ابتلا به کرونا نزولی‌تر شده و بسیار امیدوارم با ادامه داشتن این روند دو شهرستان گیلان از وضعیت نارنجی خارج و آمار مرگ‌ومیر با کاهش مواجه‌ شود.

زارع با اذعان به اینکه طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی در گیلان به بهترین نحو در حال انجام‌ است، تصریح کرد: در طول این‌یک سال نشان داد بین غلبه بر بیماری کووید ۱۹ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی رابطه تنگاتنگی وجود داشته و موفقت آمیز بودن طرح غربالگری شهید سلیمانی هم‌ به کنترل نسبی کرونا در گیلان کمک کرد.

وی با انتقاد از ازدحام‌ وجود در برخی دفاتر پیشخوان دولت بیان کرد: ازدحام شدید در برخی دفاتر پیشخوان به هیچ وجهه قابل‌قبول نبوده و با تشدید نظارت‌ها برخورد با دفاتر پیشخوانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸