به گزارش آژانس خبری ریحان؛ مدیر کل هواشناسی گیلان امروز گفت : با نفود سامانه هوای جنوبی به آسمان گیلان ، وزش باد گرم در استان تا پایان هفته به تناوب ادامه دارد.

محمد دادرس افزود : سرعت وزش باد در منطقه کوهستانی جیرکول رودسر به ۷۲ کیلومتر در ساعت رسید و بیشترین سرعت وزش باد در مناطق جلگه ای گیلان از کیاشهر ۳۱ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

وی اضافه کرد : آسمان گیلان هم اکنون صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد گرم است و این شرایط جوی تا پایان هفته کنونی ادامه دارد . دمای هوای گیلان در این مدت حداکثر تا ۲۰ درجه افزایش می یابد.

مدیر کل هواشناسی گیلان افزود: عصر امروز با گذر موقت امواج ناپایدار ، در برخی مناطق جلگه‌ای گیلان باران و در مناطق کوهستانی باران و برف خواهد بارید.

محمد دادرس از شهروندان گیلانی و مسافران خواست برای جلوگیری از خطر آتش سوزی از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی و طبیعت خودداری کنند و درصورت روشن کردن آتش حتما از خاموش شدن آن مطمئن شوند.

وی اضافه کرد : دریای خزر امروز با ارتفاع موج ۱۰ سانتی متر تا یک متر برای فعالیت های دریانوردی و صید در برخی ساعات نامناسب و فردا با ارتفاع موج ۱۰ تا ۷۰ سانتی متر با احتیاط مناسب است.

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت : دمای کنونی رشت ، مرکز گیلان ۱۷ درجه سانتی گراد و رطوبت هوای این شهر ۳۵ درصد است.

منبع:ایلنا

منتظرتان هستیم