به گزارش آژانس خبری ریحان؛ سید اسماعیل میرغضنفری امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان لاهیجان که در فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم آمادگی همیشگی دستگاه های اجرایی برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده، گفت: معمولا در اذهان مردم تا نام بحران مطرح می شود، مشکل و آسیب های ناشی از سیل و زلزله به ذهن خطور می کند، اما با توجه به دخالت های انسانی در طبیعت مسائل مختلفی در این مقوله می گنجد.

وی افزود: در ایام اخیر مانوری در رابطه با آتش سوزی به واسطه وزش باد گرم و آتش گرفتن عرصه های جنگلی مواجه بودیم که در مقابل آن به شکل برنامه‌ریزی شده عمل شد، اما باید ضمن برنامه محور بودن بیشتر هوشیار باشیم.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در زمان بحران حق مصاحبه با رسانه ها را ندارند، تصریح کرد: تنها کسی که در این موارد می‌تواند مصاحبه کند رئیس ستاد بحران شهرستان است و باید موضوعات قانونی در این مقوله را در نظر گرفت.

میرغضنفری ادامه داد: جدا از حوادث بزرگ طبیعی مانند سیل و زلزله و آتش سوزی، مسائل بسیاری را باید در ستاد بحران مد نظرداشت. کمبود آب شرب و کشاورزی، قطع برق، تعطیلی جایگاه های بنزین و سی.ان.جی و… نیز خود می تواند منجر به بحران شود.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های اجرایی باید در راستای رفع دغدغه های مردم فعالیت کنند، گفت: مدیران دستگاه ها بیش از پیش در میان مردم حضور یابند و به شکل میدانی جهت رفع مشکلات و همچنین بهبود وضعیت کنونی فعالیت کنند.

فرماندار لاهیجان با تاکید بر لزوم لایروبی انهار و همچنین مشخص کردن کارگروهی جهت تعیین مکان معین جهت دپوی زباله، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال جاری دو میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان جهت رفع بخشی از مشکلات و بحران ها از کمیته برنامه ریزی شهرستان تخصیص داده شده است، عنوان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی جهت تبادل موافقتنامه ها پیگیری لازم را انجام دهند.

میرغضنفری با اشاره به در پیش بودن ایام انتخابات نیز یادآور شد: مسئولان ادارات باید در راستای قانون و رعایت اصل بی طرفی در انتخابات مسئولیت خود را انجام دهد؛ در غیر این صورت مسئولیت خود را تحویل دهند و به امور انتخاباتی برسند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم