تخریب ۷۰ درصد سردهنه‌های کشاورزی تالش

تالش- سرپرست فرمانداری تالش از تخریب ۷۰ درصد از سردهنه های کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: بازسازی سردهنه های تخریب شده نیازمند اقدام جهادی و میدانی است.

به گزارش آژانس خبری ریحان، فرامرز مرجانی پیش از ظهر چهارشنبه در جریان بازدید از اراضی شالیزاری شهرستان تالش، اظهار کرد: مسئولین امور منابع آب و جهاد کشاورزی با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود شهرستان، نسبت به بازسازی و آبگذاری انهار و سردهنه‌ها کشاورزی اقدام کنند.

وی با اشاره به آبگرفتگی بخشی از شالیزارهای تالش در سیلاب اخیر افزود: با توجه آبگرفتگی وسیع اراضی کشاورزی روستاهای کوچ آلان و پشته بخش مرکزی نسبت به بررسی و رفع مشکلات به صورت اصولی در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست فرمانداری تالش از تخریب ۷۰ درصد از سردهنه های کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بر اثر سیل بخشی از اراضی نشا شده آسیب جدی دیده است جهاد کشاورزی نهایت همکاری را با کشاورزان در تهیه بذر و کود شیمیایی داشته باشد.

مرجانی با تاکید بر تسریع در روند بازسازی سردهنه های تخریب شده تالش اضافه کرد: بازسازی سردهنه های تخریب شده نیازمند اقدام جهادی و میدانی است.

وی همچنین در بازدید میدانی از املاک کشاورزی روستای ویزنه تالش افزود: بیش از ۲۰ هکتار از اراضی شالیزاری این روستا زیر آب رفته است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20865

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: