بهره گیری از ایده‌های خلاقانه برای ارتقاء شاخص‌های فرهنگی

آژانس خبری ریحان:

عمده‌ترین مشکلات فضا‌های دانشگاهی گیلان امروز در در نشست روسای دانشگاه‌های استان با نماینده ی ولی فقیه گیلان و امام جمعه‌ی رشت بررسی شد. لزوم تقاضامند کردن رشته‌های تحصیلی متناسب با نیاز جامعه، نحوه‌ی رسیدگی به مطالبات صنفی دانشجویان، نحوه‌ی مشارکت بخشی به محیط‌های دانشجویی در جهت ارتقاء اخلاق و معنویت و تلفیق این دو شاخص مهم با علم و پژوهش، تقویت رویکرد‌های نسل جدید متناسب با زندگی عفیفانه و راهکار‌های ارتقاء تحصیلی و پژوهشی جامعه‌ی دانشجویی از عمده‌ترین مواردی بود که در این نشست در خصوص آن بحث شد.
 نماینده ی ولی فقیه گیلان در این نشست با اشاره به پختگی و زیربنای فکری فرهیختگان دانشگاهی بر لزوم بهره گیری از ایده‌های خلاقانه‌ی صاحب نظران این حوزه برای ارتقاء شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: دشمن امروز تمام توان خود را در حوزه‌های تبلیغاتی، اقتصادی و فرهنگی برای ایجاد استحاله در فکر و ذهن جوانان آینده ساز این سرزمین بکار گرفته و پیشگیری از رواج این پدیده‌ی مذموم مستلزم کارکرد‌های علمی، منطقی و آموزشی در بستر اقناع و خودباوری ست.
آیت الله فلاحتی همچنین بر لزوم تداوم چنین نشست‌هایی برای بررسی چالشها، ظرفیت‌ها و محدودیت‌های دانشگاه‌های استان تاکید کرد و افزود: مشارکت بخشی به برخی مدیران و مسئولان اثرگذار در حوزه‌ی آموزش، تعلیم و تربیت از الزاماتی ست که باید در نشست بعدی پیگیری شود.
دکتر محمد دوستار، رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز که مسئولیت هماهنگی برای برگزاری این نشست را بر عهده داشت، در سخنانی با تشریح عمده‌ترین دغدغه‌های جامعه‌ی دانشگاهی و دانشجویی در استان، گفت: علاوه بر ارتقاء سیره‌ی رفتاری دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور، باید تدابیر موثری برای مهارت افزایی و ارتقاء بهره وری‌های لازم دانشجویان اتخاذ شود تا پس از فارغ التحصیلی به مطالبات و نیاز‌های جامعه به خوبی پاسخ دهند.
در ادامه‌ی این نشست، آقایان دکتر فرید نجفی، رییس دانشگاه گیلان؛ رسول شمشادی، رییس دانشگاه فنی و حرفه ایی؛ ابراهیم صفری، رییس دانشگاه فرهنگیان؛ مهرداد توکلی، رییس دانشگاه پیام نور وابراهیم کازرونی منفرد، رییس دانشگاه علمی – کاربردی گیلان؛ هر یک در سخنانی بر لزوم مشارکت مجموع دست اندرکاران فرهنگی برای ارتقاء شاخص‌های رفتاری در محیط‌های دانشگاهی، کارآمدسازی رشته‌های دانشگاهی، نقش آفرینی هرچه بیشتر صداوسیما در برنامه سازی برای واکاوی الزامات، اولویت‌ها و چالش‌های جامعه‌ی دانشجویی و راه اندازی رشته‌های جدید متناسب با نیاز و خواست استان گیلان تاکید کردند.
در این نشست مقرر شد که در نشست بعدی روسای دانشگاه‌های گیلان با نماینده ی، ولی فقیه در استان بررسی راهکار‌های زیست عفیفانه در دستور کار قرار گیرد. باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=21070

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: