به گزارش آژانس خبری ریحان؛ زری رضایی خلیق با اشاره به اینکه برخی از این بیماران  بستری مشکوک به کرونا بودند اظهارداشت: درحال حاضر ۹۳بیمار داری مشکلات ریوی و آنفلوآنزا در بیمارستان پیروز لاهیجان ، ۲۸نفر در بیمارستان میلاد و هشت بیمار نیز در بیمارستان شفای لاهیجان تحت درمان قرار دارند.

وی افزود: علاوه بر بیمارستان دولتی پیروز لاهیجان دو بیمارستان خصوصی میلاد و شفا نیز به بیماران تنفسی و مشکوک اختصاص یافته است که تلاش شبانه روزی کادر پرستاری و پزشکی برای درمان و بهبود بیماران در حال انجام است .

وی با اشاره به اینکه بهترین راه برای پیشگیری از بیماری آنفلوآنزا و بیماری کرونا ماندن در خانه است از عموم مردم و شهروندان خواست  هشدارها در مورد  ویروس کرونا را جدی بگیرند وجز برای کارهای ضروری از خانه بیرون نیایند تا بتوان بر این ویروس غلبه کرد.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان از ارایه هرگونه آماری از تست مثبت فوت شده ها براثر ویروس کرونا و مبتلایان خوددای کرد .

شهرستان لاهیجان به عنوان قطب پزشکی شرق گیلان از قدیم مطرح بوده است و این شهرستان دارای دو بیمارستان دولتی ۲۲۰تختخوابی پیروز مجهز به بخش های درمانگاه، اورژانس، CCU و ICU، آزمایشگاه‌، اتاق عمل، جراحی، داخلی، زنان و زایمان و بخش کودکان و مراقبت ویژه است که اسفند ماه سال گذشته با سفر رییس جمهوری و هیات دولت به گیلان  به بهره برداری رسید و دو بیمارستان خصوصی میلاد ۱۷۷ تختخوابی و بیمارستان درحال توسعه شفاء با ۷۲تختخواب پذیرای بیماران حادتنفسی و کرونایی در شرایط فعلی می باشد.

بیمارستان قدیمی سیدالشهدای لاهیجان نیز هم اکنون با ۵۷ تخت ، قرار است برای بیماران کرونایی تجهیز شود.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم