تاریخ انتشار : یکشنبه 4 اردیبهشت 1401 - 21:34
کد خبر : 939

دنیا مالی:

در حال تلاش هستیم تا سهیمه قیر استان را به طور کامل دریافت کنیم

در حال تلاش هستیم تا سهیمه قیر استان را به طور کامل دریافت کنیم
 دنیامالی گفت: سهمیه قیر شهرداری‌ها توسط وزارت کشور مشخص شد اما برخی از شهرداری‌های استان گیلان برای دریافت قیر اقدام نکردند که در حال تلاش هستیم تا سهیمه قیر استان را به طور کامل دریافت کنیم.

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ احمد دنیامالی شامگاه درباره وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن اظهار داشت: مجلس برای حل مشکل مسکن قانون جهش تولید مسکن را تصویب کرد که اساس آن ساخت هر سال یک میلیون واحد مسکونی در کشور است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه موضوع مهم در این قانون در اختیار گرفتن زمین رایگان یا ارزان برای ساخت مسکن است تصریح کرد: برای جهش تولید مسکن تسهیلات با سود کم و در روستاها با سود 5 درصد پیش‌بینی شده و پیش‌بینی ما برای ارائه تسهیلات اجرای این قانون در سال 360 هزار میلیارد تومان است‌.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه همچنین برای این قانون صندوقی مصوب شد و در برنامه بودجه امسال نیز 30 هزار میلیارد تومان برای این امر تخصیص یافت ابراز داشت: برای اجرای قانون جهش تولید مسکن در حال حاضر اقدامات خوبی توسط وزارت‌خانه راه‌وترابری در حال انجام است.

وی درباره ساماندهی مهاجرت غیربومیان به روستا و تسهیلات ساخت مسکن برای روستاییان با تأکید بر اینکه اولویت کمیسیون عمران مجلس ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن بومیان در روستاهاست بیان کرد: مجوز ساخت در روستا اکنون برای روستاییان توسط بخشداری‌ها با حداقل هزینه صادر می‌شود‌.

عضو کمیسیون عمران مجلس درباره پیگیری مجلس جهت آسفالت راه‌های روستایی افزود: مجلس اعتبارات خوبی را امسال برای بنیاد مسکن تعریف کرد زیرا بهبود راه‌های روستایی کمک به اقتصاد مولد و گردشگری است و در تلاش هستیم در این حوزه به بنیاد مسکن و وزارت راه کمک کنیم.

 دنیا مالی با بیان اینکه سهمیه قیر سال گذشته نیز تا شهریور تمدید شد و پس از آن نیز قیر خوبی خواهیم داشت گفت: سهمیه قیر شهرداری‌ها توسط وزارت کشور مشخص شد اما برخی از شهرداری‌های استان گیلان برای دریافت قیر اقدام نکردند که در حال تلاش هستیم تا سهمیه قیر استان را به طور کامل دریافت کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.