تاریخ انتشار : دوشنبه 29 فروردین 1401 - 20:05
کد خبر : 742

معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت فرمانداری رشت:

محقق شدن 68درصدی اشتغال در سازمان ها و دستگاه های دولتی

محقق شدن 68درصدی اشتغال در سازمان ها و دستگاه های دولتی
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت فرمانداری رشت با اشاره به ضرورت هم افزایی و اهتمام دستگاه‌های دولتی در زمینه فراهم نمودن بستر ایجاد اشتغال پایدار، اظهار داشت: تا‌کنون ۶۸ درصد از تعهدات اشتغال سازمان ها و دستگاه دولتی در سطح شهرستان محقق شده است.

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ مهندس سیده زهرا میر‌اعلمی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت فرمانداری رشت در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با تاکید بر ضرورت بکارگیری رویکرد جهادی در حل مسائل، گفت: حمایت از ایجاد اشتغال پایدار یکی از اصلی‌ترین سنگرهای مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان است.

 مهندس میراعلمی با بیان اینکه نگاه دولت نسبت به مشاغل خانگی، نگاهی حمایتگر است، اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون تعداد ۱۹۰ طرح با ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۱۵۴ نفر، از 83 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال خانگی بانک رفاه کارگران برخوردار شده اند.

وی افزود: در همین مدت ۵۸ طرح در قالب تسهیلات حمایت از اشتغال خانگی و با ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۴۸ نفر از ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده توسط بانک توسعه تعاون بهره مند گردیده اند.

 معاونت برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت فرمانداری رشت با تاکید بر اراده دولت مبنی بر حمایت از مشاغل و صنوف زیان دیده از همه گیری ویروس کرونا، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون ۹۶۸۰ پرونده مشاغل زیان دیده از کرونا با معرفی به بانک های عامل، بیش از ۱۶۴ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی دریافت نموده‌اند.

 مهندس میر‌اعلمی با اشاره به تعهد سازمان‌ها و دستگاه های دولتی در زمینه ایجاد اشتغال، اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۶۸ درصد از تعهدات اشتغال سازمان ها و دستگاه های دولتی محقق گردیده و برخی از دستگاه‌ها نیز مانند بنیاد شهید، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید موفق به تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی تعهدات اشتغال خود شده اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.