تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 15 اردیبهشت 1401 - 14:06
کد خبر : 1312

معلمین و اساتید دانشگاه در تشویق به مطالعه کتاب های مفید نقش بسزایی دارند

معلمین و اساتید دانشگاه در تشویق به مطالعه کتاب های مفید نقش بسزایی دارند
فرماندار رشت اظهار داشت: مطالعه، روایت و معرفی کتاب های مفید می‌تواند عاملی اثرگذار در تبدیل تهدیدها به فرصت در جامعه باشد.

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حمید رضا امام پناهی در نشست “کتاب خوان” ویژه معلمین و اساتید دانشگاه مروج کتابخوانی، اظهار داشت: جلسات کتاب خوان که با موضوع به اشتراک گذاردن گزیده کتاب های مطالعه شده مفید و دعوت از دیگران به مطالعه آنها و با محوریت نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود، فرصتی کم نظیر برای ایجاد انگیزه پیشرفت در نسل جدید و دست‌یابی به بستری شاد و سالم در جامعه فراهم می آورد.

 نماینده عالی دولت در مرکز استان با تاکید بر این مطلب که نگاه اصولی به آموزش و پرورش به عنوان دو پیش‌نیاز اصلی در دستیابی به جامعه‌ای پیشرفته باید یکی از امور اولویت‌دار متصدیان امور فرهنگی جامعه باشد، اظهار داشت: توجه به مطالعه و روایت کتاب هایی که با ذائقه نسل جدید همخوانی و قابلیت پاسخگویی به سوالات و مطالبات نسل آینده کشور را داشته باشد، گام نخست در تربیت نسل فردای ایران اسلامی است.
وی افزود: در این راستا نقش معلمین و اساتید دانشگاه در تشویق به مطالعه و معرفی کتاب های مفید برای استفاده دانشجویان و دانش آموزان، اهمیت بسزایی در جهاد تبیین، بیان مسائل روز و خنثی نمودن توطئه دشمنان دارد.
امام پناهی با اشاره به اینکه ساختن آینده ایده‌آل و اخلاقی یکی از ثمرات گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه است، گفت: فرهیختگان جامعه با معرفی کتاب های مناسب و منطبق با ذائقه مخاطب می‌توانند نقش مهمی در جلوگیری از آسیب های فضای مجازی و ترویج فرهنگ کتابخوانی داشته باشند.
فرماندار رشت با تاکید بر نقش انگیزشی و هدایتگر استفاده از تجربیات دیگران و مطالعه کتاب‌های سودمند در استفاده به نحو احسن انسان از داشته‌ها و برخورداری از نعمت زندگی شاد، خاطرنشان کرد: معلمین و اساتید دانشگاه با ترویج فرهنگ مطالعه، معرفی کتب مفید و بیان تجربیات می‌توانند درس زندگی را به عنوان مهمترین درس به مواد درسی رایج در مدارس و دانشگاه ها اضافه نمایند.
 امام پناهی با تأکید بر ضرورت پیش بردن جامعه در بستر تعالیم دینی و اسلامی به عنوان اساسی ترین راه حل در فاصله گرفتن از آسیب های پوچ گرایی و بی هویتی ناشی از فرهنگ مادی غرب، اظهار داشت: غرب بر اساس جهان بینی مادی خود اصرار بر تاریخ سازی و صدور فرهنگ مادی گرا و خالی از معنویات به سراسر جهان دارد؛ اما جامعه ما با برخورداری از تمدنی کهن و تاریخ‌ساز و نیز بهره گیری تعالیم معنوی اسلام، همواره طلایه‌دار تمدن بوده و برتری معنویات بر مادیات به عنوان عاملی راهگشا در دوری از آفت‌ها و استرس های کاذب گریبانگیر جوامع غربی و پایه گذاری زندگی شاد انسانی را به اثبات رسانیده است.
فرماندار رشت به لزوم حمایت از طرح های فرهنگی در بین سطوح مختلف جامعه مانند طرح” صبحانه با طعم کتاب” که در آغاز هر هفته با معرفی کتاب های مفید و منتخب به مسئولین و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت می پذیرد، از آمادگی مجموعه فرمانداری و دستگاه های دولتی برای برگزاری طرح “کتاب خوان” در مجموعه خود و به اشتراک گذاردن مطالب مفید خبر داد.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.