تاریخ انتشار : شنبه 7 آبان 1401 - 20:43
کد خبر : 10359

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی توسط معاون اول رئیس جمهور

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی توسط معاون اول رئیس جمهور
ماده (۴) آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی پس از اصلاح، با امضای محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، هیات وزیران در جلسه ۲۷ مهر، در راستای سهولت کسب و کار و تمدید مجوز برای دارندگان پروانه آموزشگاه‌های رانندگی، با اصلاح بند (چ) ماده (۴) از آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی درباره شرایط فعالیت مؤسس و مدیر آموزشگاه‌های مذکور موافقت کرد.

به موجب اصلاح آیین نامه مذکور، شرط دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای مؤسس و حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی برای مدیر آموزشگاه‌های رانندگی، صرفاً برای آن دسته از آموزشگاه‌هایی که پس از ابلاغ این آیین نامه پروانه تأسیس اخذ کرده‌اند، معتبر خواهد بود.

صدور مجوز برای فروش اموال غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی

هیات وزیران در جلسه ۲۴ مهر، به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد ماده (۱۱۵) قانون محاسبات عمومی کشور و در اجرای بند (ط) تبصره (۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، به این وزارتخانه اجازه داد اموال غیرمنقول مازاد خود را که در اجرای ماده (۱۲) قانون تشکیل وزارت مزبور مجوز فروش آن‌ها به موجب مصوبات هیات وزیران صادر شده و تاکنون به فروش نرسیده است را به فروش رسانده و وجوه حاصل را به حساب مذکور در بند قانونی یاد شده واریز و هزینه کند.

در این راستا، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به صدور مجوز برای فروش اموال غیرمنقول مازاد وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.