به گزارش آژانس خبری ریحان؛ قربان رعنای رئوف با اشاره به اینکه این اقدام با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونا این شهرستان صورت گرفته است ، افزود: بر همین اساس ساعت کار برخی از اصناف در این شهرستان ۱۰ صبح تا یک بعد ازظهر و ۴ عصر تا ۷ غروب در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این محدودیت ساعات کاری مشمول داروخانه ها و مراکز درمانی نمی شود ، افزود:  برخی صنوف در این شهرستان چون اغذیه فروشی ها ، چلوکبابی ها ، رستوران ها ، قهوه خانه ها، لوبیا پزی و قلیان سراها به طور کامل تعطیل شده اند.
وی با اشاره به فعالیت ۱۸۶ واحد نانوایی در این شهرستان گفت: همچنین مقرر شده تا کلیه مراحل پخت و عرضه نان در نانوایی های این شهرستان بصورت بهداشتی صورت گیرد و نانوایی ها از طریق دستگاه کارت خوان نسبت به فروش نان اقدام کنند، ضمن آنکه اعلام شد تا در هر یک از نانوائی ها ( در صورت نبود دستگاه کارت خوان) یک نفر به عنوان مسئول دریافت پول از مشتریان مشغول به کار شود.
رعنای رئوف در ادامه،کمبود دستگاه کارت خوان برای استفاده در نانوایی ها را از مشکلات این شهرستان عنوان و اضافه کرد : انتظار می رود به منظور حل این مشکل، هماهنگی لازم از سوی سیستم های بانکی و ستاد مبارزه با ویروس کرونا صورت گیرد.
به گفته وی، در حال حاضر تعداد ۵ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی تحت پوشش ۲۱ اتحادیه در شهرستان آستانه اشرفیه فعالیت دارند.
شهرستان آستانه اشرفیه در شرق گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

منتظرتان هستیم