به گزارش آژانس خبری ریحان؛ سرهنگ امیر طالبی سرپرست پلیس راهور گیلان در مراسم معارفه رییس پلیس راهور شهرستان ماسال که با حضور مسؤولان و جمعی از کارکنان انتظامی این شهرستان برگزار شد گفت: باتوجه به وضعیت عبور و مرور در معابر شهری استان و آمار‌های موجود، مهم‌ترین چالش ترافیکی استان تصادفات عابران پیاده و موتورسواران است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد جانباختگان حوادث رانندگی در حوزه درون شهری استان گیلان موتورسواران و عابران پیاده هستند افزود: باید تمرکز ادارات و نهاد‌های مؤثر در ایمنی ترافیک معطوف به این موضوع باشد تا با فرهنگ سازی، اصلاح هندسی و ایجاد سازه‌های مناسب برای تردد عابران پیاده و اعمال مقررات در سطح شهر‌های استان و مناطق پر تردد، روند کاهش تصادفات را دنبال کنیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه اولویت اصلی ترافیکی این روز‌های پلیس راهور بازگشایی مدارس و برقراری ایمنی و نظارت کامل بر سیستم حمل نقل دانش آموزان است تصریح کرد: پلیس از همه ظرفیت‌های خود برای ایجاد ترافیکی روان و ایمن در شروع سال تحصیلی استفاده می‌کند تا همانند سال گذشته ایمنی کامل برای تمامی دانش آموزان فراهم شود.

سرهنگ طالبی نظارت بر خودرو‌های سرویس مدرسه، رفع نواقص هندسی معابر و ایجاد خط کشی و نصب تابلو علائم جدید را از اقدامات و پیگیری‌های پلیس راهور برای تحقق ایمنی ترافیکی دانش آموزان دانست.

گفتنی است در این مراسم سروان علی محمدی به عنوان رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ماسال معرفی و از زحمات سروان محمدباقر معصومی رئیس پیشین راهور ماسال تقدیر و تشکر شد.

منبع:YJC

منتظرتان هستیم