ایران در فروردین‌ امسال بیش از ۴۴۰ بار لرزید

مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: ایران در فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۴۴۰ بار لرزید.

به گزارش آژانس خبری ریحان، بنا بر گزارش مؤسسه ژئوفیزیک، شبکه‌ های لرزه‌ نگاری مرکز لرزه‌ نگاری کشوری وابسته به این مؤسسه در فروردین‌ماه تعداد ۴۴۳ زمین‌ لرزه را ثبت کردند.

براساس این گزارش، این زمین‌ لرزه‌ ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند.

در فروردین‌ماه تعداد ۱۷ زمین‌ لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آنها در روز جمعه چهارم فروردین‌ماه ساعت ۶:۴۶ دقیقه در نزدیکی خوی در آذربایجان‌غربی با بزرگی ۵.۶ در مقیاس امواج زمین رخ داد.

از لحاظ آماری ۳۵۸ زمین‌ لرزه با بزرگی کوچک‌تر ۳، تعداد ۶۸ زمین‌ لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۱۴ زمین‌ لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۳ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۵ و۶ بوده‌است.

استان آذربایجان‌غربی با ۱۰۴ زمین‌لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین‌لرزه ثبت شده در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ را به خود اختصاص داده‌است و پس از آن استان‌های خراسان‌رضوی و فارس به ترتیب با ۴۶ و ۴۴ زمین‌لرزه قرار دارند.

مرکز لرزه‌ نگاری کشوری در فروردین‌ماه امسال ۲ زمین‌لرزه نیز در استان تهران ثبت کرده‌ است که بزرگ ترین آنها با بزرگی ۲.۱ در مقیاس امواج درونی زمین در لواسان بوده‌ است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=17265

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: