اولین گزارش کارنامه مردمی دستگاه های اجرایی اعلام شد

اولین گزارش کارنامه مردمی دستگاه‌های اجرایی از سوی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اعلام شد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، همزمان با جابجایی و تغییرات جدید اعضای کابینه و بر اساس دستور رئیس جمهور در خصوص ارائه کارنامه شفاف از ارزیابی عملکرد وزارتخانه‌ها، اولین گزارش کارنامه مردمی دستگاه‌های اجرایی از سوی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اعلام شد.

تنها چند ماه پس از تاکید رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری بر لزوم جدیت در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و مدیران، و همچنین تهیه و اعلام عمومی گزارش‌های مستدل و شفاف از روند امور، رویکردها و عملکردهای ایشان؛ حجت الاسلام احمد صالحی روز سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ در جمع اصحاب رسانه و با حضور زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وعده خود را محقق کرد.

نخستین گزارش وزارتخانه‌ای در حاشیه پاسخگویی برخط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری به مقام عالی این وزارتخانه تحویل داده شد.

حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری بیان داشت: از این پس قرار است کارنامه مردمی هر وزارتخانه در قالب گزارش ارزیابی عملکرد با حضور اصحاب رسانه به وزرای مربوطه ارائه شود. گزارشی که شامل شاخص‌هایی همچون توجه به کارگروه صدای مردم (شاخص‌های شش‌گانه)، ملاقات چهره به چهره (شاخص‌های شش‌گانه)، پاسخگویی برخط سامانه ۶۱۳۳ (شاخص‌های چهارگانه)، ستاد ارتباطات مردمی سفرها شکلی و محتوایی (شاخص‌های به ترتیب بیست و پنج و نه گانه)، سامد (شاخص‌های کمی و کیفی هفتگانه) است.

صالحی افزود: ارائه این گزارش‌ها معیار و سنجش دقیقی به منظور تمییز دادن دستگاه‌ها و مدیران دولتی کارآمد و ناکارآمد و یا دارای نقاط ضعف از یکدیگر است. این مهم موجب می‌شود تصمیم‌گیران با نگاه همه‌جانبه و روشن‌تری حرکت پرشتاب دولت را در مسیر حل مشکلات و پیگیری مطالبات و درخواست‌های مردم تنظیم کنند.

در همین راستا حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در بهمن ماه گذشته در جریان بازدید از مرکز ارتباطات مردمی و پاسخگویی به تماس‌های مردمی گفته بود: علاوه بر مطالعه و پیگیری شخصی گزارش‌های ارسالی این مرکز، این گزارش‌ها، یکی از مراجع اصلی ارزشیابی عملکرد دستگاه‌ها و مدیران دولت است.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی نیز در برنامه تلویزیونی صف اول گفته بود: یکی از وظایفی که مرکز برعهده دارد نظارت و ارزیابی عملکرد است. به‌عبارتی نبض دولت و تب‌سنج عملکرد دولت از نگاه مردم هم برعهده مرکز است. بر این اساس بدون تعارف و بدون رودربایستی ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و مدیران را ارائه خواهیم داد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=15215

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: