به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ارسلان زارع با اشاره به ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، افزود: در بیشتر مکاتب و اندیشه‌های سیاسی دنیا در دوره معاصر، انقلاب‌ها به لحاظ شاخص کامل بودن از نظر میزان حضور و مشارکت مردم در شکل‌گیری آن، درجه بندی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به لحاظ میزان حضور و مشارکت مردم در خلق و استمرار آن، از مهم‌ترین و کامل‌ترین انقلاب‌های دنیا محسوب می‌شود.

استاندار گیلان یکی از شاخص‌های کامل بودن انقلاب اسلامی ایران در سطح دنیا را میزان حضور مردم در رفراندوم یازدهم و دوازدهم فروردین ماه سال ۵۸ عنوان کرد و ادامه داد: این رفرادوم ۹۸.۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی ایران رأی «آری» دادند.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی برگرفته از ایدئولوژی توحیدی، بر مبنای دین مبین اسلام و احترام به همه ادیان الهی و بر اساس آرا مشارکت مردم است.

استاندار گیلان به پایبندی مردم آگاه به آرمان‌های انقلاب و نظام مردم سالاری دینی علیرغم فراز و نشیب‌ها و مشکلات اشاره و بیان کرد: در راستای اعتلای ایران همیشه این ملت بزرگ در همه صحنه‌ها حضوری فعال داشته و از خدمتگزاران خود حمایت و پشتیبانی کرده اند و موجبات سربلندی را فراهم نموده اند.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم