انتقاد دلخوش از طرح آزادسازی دریا

کاظم دلخوش _ آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ کاظم دلخوش در نشست علنی مجلس در نطق میان دستور خود شعری از حافظ  خواند: هواخواه تو ام جانا و می دانم که می دانی/ که هم نادیده می بینی و هم ناگفته می خوانی/ ملامتگو چه می داند میان عاشق و معشوق/ نبیند چشم نابینا خصوص اصرار پنهانی.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس اظهار داشت: مجلس و دولت کارهایی انجام داده است که اگر نظارت های ما با دقت و کامل نباشد و دولت در اجرا از افراد قوی درست استفاده نکند، باعث گرانی ها می شود. مباحثی چون حذف ارز ترجیحی، افزایش ۴۰ درصدی قیمت پتروشیمی، افزایش ۵۷ درصدی قیمت کارگران فاجعه ایجاد می کند. برخی شرکت ها و کارخانجات به این بهانه کارگران را بیرون می کنند دولت باید تدبیر کند که مشکلی پیش نیاید. اگر با این روند جلو برویم افزایش قیمت تا ۴۰ و ۵۰ درصد داریم که دولت باید برای پیشگیری اقدام کند و مجلس به کمک دولت بیاید.

وی بیان کرد: بحث آزادسازی سواحل دریا مطرح شد، بعضی ها خود را در تلویزیون نشان دادند برخی از ساختمان های مجلل و هزینه بردار را تخریب کردند، کی ساخت؟ چطوری ساخت؟ اگر دهیاری گوشه ای در روستا را شن ریزی  کند به سرعت دستگیر می شود اما دولت میلیارد تومان به نظام خسارت زده جلوی آن گرفته نمی شود.

دلخوش افزود: پلاژ خواهران را تخریب کردند حالا بانوان چطور از دریا استفاده کرده؟ حالا به شهرداران می گویند بروید کنار ساحل پلاژ بسازید، دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را. از قوه قضاییه خواهش می کنم بررسی جدی کند نباید کیلویی اقدام شود و هر استانداری خواست تخریب کنید اگر هم می خواهید تخریب کنید اما پیش از آن جلوگیری کنید. این تخریب سواحل نادرست بود ساختمان ها را برای اردوگاه محرومین، کمیته امداد و بهزیستی استفاده می کردند. ظرف ۲۰ روز بیت المال را با بلدزر تخریب کردند.

وی بیان کرد: از رئیس جمهور بابت وام ها تشکر می کنم اما چند ماه است که وام اشتغال و بوم گردی قطع شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: وزرای جهادکشاورزی و نیرو از یک و نیم میلیارد مترمکعب آب پشت سد منجیل امسال ۵۰ درصد ذخیره داریم این یعنی نابودی برنج و کشاورز. مردم تجهیزاتی مانند پمپ و بیل می خواهند مامور بگذارید تا بررسی کنند نکند به جایی برسیم خشکسالی زندگی مردم را از بین ببرد اکنون برنج کیلویی ۱۰۰ هزار تومان شده که پول آن به جیب واسطه می رود. وزیر جهادکشاورزی برای اینکه کشاورزی بتواند از حقوق خود بهره مند شد، آسیب نبیند و به عایله خود برسد چه برنامه ای دارید؟ این روند نمی تواند مشکل کشاورزی کشور را حل کند از الان باید به فکر بحران آب باشیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=729

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: