به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدامین نقدی در آئین خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به نقش استکبار در ایجاد اغتشاش در کشور اظهار کرد: آمریکا دارای مجهزترین و بی‌رحم‌ترین ارتش است ولی همیشه در مقابل اراده ملت بزرگ ایران ذلیل‌شده و با اجیر کردن افراد نیز موفق به دستیابی به اهداف خود نشد.

وی با اشاره بر اینکه مسؤولین از ملت عقب‌تر مانده‌اند و باید سرعت و بصیرت خود را بیشتر کنند، گفت: رهبر معظم انقلاب، مسؤولین را به‌دقت و کار بیشتر دعوت کرده و در مقابلِ مردم اظهار تکریم و تعظیم می‌نماید.

امام‌جمعه تالش با اشاره به حمایت رهبری از تصمیم سران قوا بیان کرد: درواقع رهبر انقلاب از رأی مردم صیانت می‌کند و این به معنای قانونمندی ولی‌فقیه جامعه است.

خطیب جمعه تالش با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید از راه قانون صدای مردم را به مسؤولین برسانند و نباید عافیت‌طلب باشند، افزود: یکی از وظایف اصلی نمایندگان این است که در طول مدت مسؤولیت دولتمردان، بر عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشند تا مشکلی در اداره امور کشور وارد نشود. نقدی با انتقاد از این موضوع که پس از افزایش قیمت بنزین، شرکت‌های دولتی و خصولتی قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند، تصریح کرد: برخی از وزرا قبل از جلسه استیضاح آنان در مجلس استعفا می‌دهند درحالی‌که باید در بین مردم جوابگوی اعمال خود شوند.

وی اشاره به اینکه دولت نیز بعد از استعفا وزرا، آنان را در پست‌های دیگری به کار می‌گیرد، گفت: اکثر نمایندگان مجلس در مقابل این‌گونه کم‌کاری‌ها نقش قانونی خود را ایفا نمی‌کنند و باید در انتخابات پیش رو و زمان رأی دادن تأمل بیشتری کرد.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم