انتخابات امسال مجلس با قانون جدید برگزار می‌شود؟

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس توضیحاتی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس‌ شورای اسلامی ارائه داد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفتگو با آژانس خبری ریحان درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در صحن مجلس، اظهار داشت: پیش از پایان سال ۱۴۰۱، طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در صحن مجلس بررسی و چند ماده از این طرح به تصویب رسید.

وی بیان کرد: از آنجایی که برخی از مواد این طرح دارای ایرادات و ابهاماتی بود، این موارد جهت رفع ایراد به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع شد تا برطرف شود. کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها نیز در اولین جلسه خود در سال جدید مواردی را که از صحن مجلس ارجاع شده بود، مورد بررسی قرار داد و اصلاح کرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای ۷۰ ماده است، تصریح کرد: تقریباً ۴۰ ماده از این طرح در صحن مجلس بررسی و تصویب شده است و ما تلاش می‌کنیم که هر چه زودتر سایر مواد این طرح هم در مجلس به تصویب شود و این طرح به سرانجام برسد.

کاظمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در زمان مقرر تعیین تکلیف می‌شود و به انتخابات امسال مجلس که در اسفند ماه برگزار می‌شود، می‌رسد، اظهار داشت: اگر قبل از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، ادامه بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستورکار جلسه علنی مجلس قرار گیرد، این طرح به اتمام می‌رسد و در صورت تأیید شورای نگهبان، در انتخابات آتی مجلس لحاظ خواهد شد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=13946

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: