رونمایی از هواپیمای آب‌نشین با قابلیت تاکسی هوایی در گیلان

امیر سرتیپ افشین خواجه فرد-آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، امیر سرتیپ افشین خواجه فرد امروز در نشست هماهنگی نمایشگاه صنایع هوایی با بیان اینکه صنعت هوایی در جمهوری اسلامی با رشد و پیشرفت مواجه شده است، اظهار کرد: در نمایشگاه صنایع هوایی، تولیدات دانش بنیان و بومی صنایع هوایی به نمایش عموم گذاشته شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تولیدات انبوه محصولات دانش بنیانی در حوزه صنایع هوایی گفت: در این نمایشگاه تلاش شد تا ضمن حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و عرضه محصولات این شرکت‌ها و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از ظرفیت آنان برای تولید انبوه این تولیدات استفاده شود.

معاون وزیر دفاع و پشتبیانی نیروهای مسلح با تاکید بر الزام عمل به فرامین مقام معظم رهبری جهت ارائه فرصت به نخبگان کشور تصریح کرد: دشمنان با هجمه‌های رسانه‌ای در تلاش برای ایجاد یاس و ناامیدی در بین جوانان نخبه هستند و این در حالی است که با میدان دادن به نخبگان باید نقشه شوم دشمنان جمهوری اسلامی را نقش بر آب کنیم.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به ظرفیت بسیار خوب دریای خزر در خصوص ایجاد فرودگاه آبی بیان کرد: با توجه به وجود ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی با کشورهای حاشیه خزر و نبود زمین کافی برای احداث فرودگاه در استان‌های شمالی می‌توان از دریا برای ایجاد فرودگاه آبی استفاده کرد.

خواجه‌فرد گسترش تولیدات دانش بنیان را در راستای افزایش اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: سواحل سه استان شمالی باید به فناری تاکسی هوایی مجهز شود و این موضوع جز افتخارات میهن اسلامی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه جوانان و نخبگان ایرانی نقش مهمی در ساخت محصولات مختلف در صنایع هوایی دارند، افزود: هواپیمای آب‌نشین با قابلیت تاکسی هوایی، تولید نخبگان ایرانی با استفاده از دانش بومی در گیلان رونمایی می‌شود.

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=6770

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: