به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ابوالفضل صادقی عصر پنجشنبه در جلسه مسئولان هیئت نجات غریق گیلان با حضور مسئولان فدراسیون در رشت اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در چند سال اخیر در این هیئت وجود داشت، منجیان به حق خود نرسیده و آنان نیز مظلوم واقع شده اند اما با روی کارآمدن مسئولان جدید در این هیئت ، خوشبختانه یکدلی و هماهنگی در این هیئت افزایش یافته و مسئولان این هیئت نیز تعامل بسیار خوبی با اداره کل ورزش دارند و امیدواریم که مشکلات هیئت نجات غریق گیلان به حداقل کاهش یابد.

وی ادامه داد: از مسئولان فدراسیون نجات غریق و غواصی تقاضا داریم که نگاه ویژه ای به هیئت گیلان داشته باشند تا کاستی های این هیئت جبران و به حداقل کاهش یابد چون استان گیلان دارای منجیان غریق متبحری است.

همچنین سرپرست هیئت نجات غریق و غواصی استان گیلان در این جلسه گفت: با توجه به اینکه در ایام تابستان و تعطیلات آخر فصل بهار هموطنان از موهبت دریا استفاده می کنند کار ما نیز شروع می شود که مهمترین وظیفه ما ، پاسداری از جان هموطنان در هنگام استفاده از دریا است.

مهرداد مهرگان افزود: منجیان ما با استقرار در طرح های سالم سازی و حتی حضور در مناطق خطرآفرین وظیفه خود را که حفاظت از جان مسافران و هموطنان است انجام می دهند که در نقطه مقابل نیز هموطنان باید قوانین مربوط به استفاده مناسب از دریا و شناکردن را رعایت کنند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

وی ادامه داد: هم اینک حدود سه هزار و ۵۰۰ منجی غریق در گیلان حضور دارند که از این تعداد حدود یکهزار منجی در طرح های مختلف مشغول به کارند که حدود ۳۵۰ منجی در ۳۲ طرح سالم سازی و حدود ۵۶۰ منجی نیز در ۲۸۰ منطقه خطر آفرین در گیلان حضور دارند و مراقب جان هموطنان از غرق شدن هستند.

سرپرست هیئت نجات غریق و غواصی گیلان به مطالبات منجیان این استان اشاره و خاطرنشان کرد: هم اینک حقوق معوقه فصل گذشته منجیان غریق در گیلان به جز دو شهرستان پرداخت شده و هدف ما این است که امسال با همکاری و مساعدت سایر مسئولان بتوانیم حقوق منجیان را به صورت ماهانه پرداخت کنیم.

در پایان جلسه مسئولان هیئت نجات غریق و غواصی گیلان ، به تعدادی از منجیان و ورزشکاران این هیئت که در سال گذشته در مسابقات قهرمانی نجات غریق و غواصی کشور مقام و مدال کسب کرده بودند، جوایزی اهداء شد.

در جلسه مسئولان هیات نجات غریق گیلان در سالن اجتماعات آتش نشانی رشت علاوه بر حضور مسئولان اداره کل ورزش و جوانان گیلان، ایلخان نوری رئیس فدراسیون و مهدی حیدری نایب رئیس فدراسیون نجات غریق حضور داشتند.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم