به گزارش آژانس خبری ریحان؛ سال نماینده مردم رشت با اشاره به سخن ربیعی مبنی بر اینکه در انتخاب وزیر آموزش‌وپرورش از کانون‌های صنفی مشورت خواهند گرفت گفت: این سخن آقای ربیعی نشان‌دهنده این است که دولت به سمت افراطی‌گری در آموزش‌وپرورش گام برداشته و این سم برای وزارت آموزش‌وپرورش خواهد بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی و افراد فرادولتی در انتخاب وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: باید دستگاه‌های نظارتی و فرادولتی کمک کنند تا دولت وارد یک‌فاز تند در آموزش‌وپرورش نشود چرا که در حال حاضر این وزارتخانه متحمل خسارت‌های زیادی بوده ومشکلات زیادی را برای کشور به وجود آورده است.

کوچکی نژاد با اذعان به وجود نیروهای فراوان با توانایی مدیریتی برای کرسی وزارت بیان کرد: دولت باید سعه‌صدر خود را بیشتر کرده و از طرفی صرفاً نگاه آموزشی و پرورشی به آموزش‌وپرورش داشته باشد بنابراین، اگر نگاه دولت به آموزش‌وپرورش تغییر کند، نیروهای توانمند می‌توانند عهده‌دار این مسؤولیت شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای بی‌هنگام وزیر آموزش‌وپرورش گفت: با توجه به مشکلات آموزش‌وپرورش این استعفا نیز ضربه دیگری به این وزارتخانه وارد کرده چراکه این استعفا زمانی اتفاق افتاد که قرار بود آموزش‌ و پرورش امکانات، نیروی انسانی و فضای فیزیکی سال تحصیلی پیش رو را ساماندهی کند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که دولت قرار بود روز گذشته سرپرست آموزش‌وپرورش را معرفی کند افزود: به دلیل افراطی‌گری‌ها و سهم خواهی ها از این وزارتخانه، به دولت اجازه ندادند که جمع‌بندی بر سر انتخاب وزیر را به نتیجه برساند. کوچکی نژاد با اشاره به گمانه‌ زنی‌ ها مبنی بر انتخاب رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش‌ و پرورش به سمت وزارت بیان کرد: شاید دولت تمایل انتخاب آقای زینی وند را داشت اما با ورود برخی جریانات تند سیاسی، انتخاب ایشان فعلاً منتفی شده است. وی با اشاره به افزایش قیمت کاغذ و به‌تبع آن افزایش قیمت کتاب‌های درسی اذعان کرد: بر اساس قانون در مناطق محروم، کتاب‌ها باید به‌صورت رایگان به دانش‌آموزان توزیع شود، کمیته امداد و بهزیستی می‌توانند هزینه کتاب افراد تحت پوشش خود را پرداخت کرده تا افراد تحت پوشش آن‌ها بیش از این دچار مشکل نشوند.

منتظرتان هستیم