اعلام دلیل تیراندازی پلیس در جنوب‌شرق تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سه سارق حرفه‌ای موتورسیکلت با شلیک ماموران خبر داد.

آژانس خبری ریحان :

سرهنگ محمد گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: اواخر فرودین ماه امسال و در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران کلانتری ۱۱۴ غیاثی در محدوده  خیابان عجب گل  تهران در حال گشت‌زنی بودند که به دو دستگاه موتورسیکلت با سه سرنشین که رفتار نامتعارف از خود نشان می‌دادند مشکوک شدند و رفتار آنان را تحت نظر قرار دادند. 

وی ادامه داد: بررسی‌های اولیه ماموران نشان داد، هر دو موتورسیکلت چندی قبل از شرق تهران به سرقت رفته و سرنشینان آن سارقان حرفه‌ای هستند. همین سرنخ کافی بود تا دستور ایست وسایل نقلیه مذکور صادر شود، اما سرنشینان موتورسیکلت پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی متواری شدند و با حرکات مارپیچ به خودروی‌های عبوری شهروندان آسیب وارد کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان در حین فرار هیچ توجهی به هشدار ماموران نشان ندادند، گفت: ماموران در نخستین‌گام با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح و با شلیک تیر هوایی و در ادامه با ایجاد طرح مهار هر دو وسیله نقلیه مذکور را متوقف و موفق به دستگیری سه مرد جوان شدند.

گودرزی با اشاره به بازرسی از متهمان دستگیر شده، گفت:‌ ماموران از کوله پشتی متهمان آلات و ادوات سرقت را کشف و ضبط کردند. متهمان پس انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت دو دستگاه موتورسیکلت و دیگر سرقت‌های خودرو در سطح معابر تهران اعتراف کردند.

وی افزود: همچنین در تحقیقات تکمیلی ماموران نیز مشخص شد، متهمان دارای سوابق متعدد کیفری بوده که با تشکیل یک باند، اقدام به سرقت‌ موتورسیکلت شهروندان در ساعات پایانی شب در سطح خیابان‌های تهران کرده‌اند با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ  قرار گرفتند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=15731

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: