کوچکی نژاد:

اعتبارات مناسبی برای مدیریت پسماند شهرهای شمالی در نظر گرفته شده است

جبار کوچکی نژاد- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس نیز در این جلسه عنوان کرد: با ورود خوب مجلس، کمیسیونهای تخصصی و همراهی بی‌شائبه دولت، اعتبارات مناسبی برای مدیریت پسماند شهرهای شمالی در نظر گرفته شده است.

کوچکی‌نژاد به بازدید اعضای کمیسیون تلفیق مجلس از سراوان و رودخانه‌‌های شهر رشت در موعد بررسی لایحه بودجه پیشنهادی دولت اشاره داشت و گفت: در تبصره ۱۴ بودجه هزار میلیارد تومان برای حوزه پسماند اعتبار پیش بینی شده و در سفر ریاست جمهوری به گیلان هم ۶۰۰ میلیارد به بحث مدیریت پسماند استان و شهر رشت اختصاص پیدا کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار در تبصره ۶ بند “ی” بودجه برای محیط زیست با گرایش شهرهای شمالی را از دیگر اقدامات مجلس ذکر نمود و اذعان داشت: حتی در یکی از تبصره‌ها از محل فروش نفت هزار میلیارد تومان برای مدیریت پسماند در نظر گرفته شده که باید از این منابع بهترین استفاده ممکن را ببریم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان از وضعیت لندفیل سراوان و فرآیند پردازش زباله در کارخانه کودآلی لاکان ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: تاکید من این است که شورای تامین استان گیلان هر چه سریعتر ورود کرده و در راستای صیانت از منافع مردم اقدامات لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.

کوچکی‌نژاد شناسایی یک نقطه دیگر برای دپوی زباله به شکل اصولی و تعطیل شدن لندفیل سراوان را به فوریت خواستار شد و عنوان کرد: باید به شهرداری رشت در این موضوعات که بسیار گسترده و پیچیده شده‌اند، کمک بیشتری شود.

وی در بحث تراموای شهر رشت هم مواردی بیان کرد و اظهار داشت: برای پروژه‌های حمل و نقل ریلی شهری خاصه در حوزه شهر رشت هیچگونه مشکل اعتباری و بودجه وجود ندارد اما با توجه به مراحلی که باید در سازمان برنامه و بودجه طی شود، انتظار دارم هر چه سریعتر در مجموعه وزارت کشور با اجرای این پروژه موافقت گردد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1082

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: