اصولگران با دو جبهه انتخاباتی می آیند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: حامیان دولت در یک طرف قرار می گیرند و کسانی که یک استقلال سیاسی را در جریان اصولگرایی برای خود قائل هستند نیز جبهه انتخاباتی دیگری را درون جریان اصولگرا تشکیل می دهند.
جبار کوچکی نژاد - نماینده رشت و خمام- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس طی ۷۲ ساعت آینده آغاز می شود اما با این وجود هیچ خبری از تکاپوهای انتخاباتی نیست.

جبار کوچکی نژاد درباره چرایی سکوت انتخاباتی گفت: فضای این دوره از انتخابات نسبت به دوره های قبل نیست، این هم دلایلی دارد. نخستین دلیل آن است که قانون انتخابات تغییر کرد و خود نامزدها نمی دانند باید چه کنند. در واقع آنها منتظر هستند تا تکلیف شان مشخص شود. وقتی که ثبت نام نامزدها قطعی شد، تحرکات انتخاباتی بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به دو مرحله ای شدن ثبت نام نامزدها در انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: این مسئله روی تحرک انتخاباتی احزاب، گروه ها و نامزدها اثر گذاشت. خیلی ها در تهران ثبت نام کردند و مشخص نیست در نهایت می خواهند در این حوزه انتخابیه بمانند یا آنکه حوزه انتخابیه خود را تغییر دهند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: وقتی نامزدها حوزه انتخابیه خود را قطعی کنند تحرکات جدی انتخاباتی شروع می شود و سپس احزاب و گروه های سیاسی نیز ورود خواهند کرد.

وی درباره آرایش فضای سیاسی انتخابات یادآور شد: اصلاح طلبان هر چند نیروهایی را به میدان فرستادند اما هنوز چارچوب انتخاباتی خود را مشخص نکردند. جریان اعتدال نیروهای خود را سامان داده اند و برنامه انتخاباتی دارند. در نهایت به نظر می رسد اصلاح طلبان و اعتدالی ها یکی شوند. در سوی اصولگرایان نیز دو جبهه انتخاباتی تشکیل خواهد شد.

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شکافی در جریان اصولگرا ایجاد می شود، بیان کرد: حامیان دولت در یک طرف قرار می گیرند و کسانی که یک استقلال سیاسی را در جریان اصولگرایی برای خود قائل هستند نیز جبهه انتخاباتی دیگری را درون جریان اصولگرا تشکیل می دهند.

منبع: نامه نیوز

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=22344

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: