استکبار با فناوری‌های جدید درصدد زیر سوال بردن حاکمیت کشورهاست

جانشین وزیر دفاع گفت: استکبار جهانی با گسترش فناوری‌های جدید درصدد آن است که بتواند حاکمیت کشورها را زیر سوال ببرد و نقش آن‌ها را کم‌رنگ کند.

به گزارش آژانس خبری ریحان، سردار سید مهدی فرحی در همایش جهاد تبیین (رویکرد تحولی و هنرمندانه به تبیین دستاوردها و اقتدار دفاعی) که با حضور معاونین و مدیران روابط عمومی سازمان‌های وزارت دفاع در سازمان صنایع دفاع برگزار شد، با بیان اینکه روابط عمومی دارای وظایف متعدد، مهم و حساسی است اظهار داشت: یکی از وظایف مهم این عرصه، تبیین است و فعالان این حوزه می‌بایست در عرصه جهاد تبیین که از دستورات مؤکد فرمانده معظم کل قوا هم هست، به‌صورت جدی وارد شوند.

سردار فرحی ادامه داد: یکی از وظایف روابط عمومی مقابله با تهدیدات نرم‌افزاری است و روابط عمومی‌ها باید بتوانند در عرصه جهاد تبیین به‌صورت جدی و با ابزار هنر وارد شوند.

جانشین وزیر دفاع با تأکید بر اینکه یکی از وظایف اجتماعی روابط عمومی‌ها روشنگری است، گفت: تولید محتوای فاخر یکی از بهترین راه‌ها برای روشنگری و تبیین است که البته باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که این محتوای تولیدشده به بهترین نحو به آگاهی منتج شود.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی با گسترش فناوری‌های جدید درصدد آن است که بتواند حاکمیت کشورها را زیر سوال ببرد و نقش آن‌ها را کم‌رنگ کند، افزود: ابزارهای جدید جنگ به ابزارهای رسانه‌ای تغییر یافته است که مقابله با دشمن در این عرصه، یعنی جنگ شناختی، نیازمند این است که در حوزه مؤلفه‌های فناورانه و ارتباطی در جایگاه مناسبی قرار بگیریم.

سردار فرحی خاطرنشان کرد: جهان امروز دنیای رسانه، ارتباطات، تعاملات و علوم شناختی و تأثیر بر اذهان مردم است که دشمن توانسته است با این حربه به جای اشغال سرزمین‌ها و لشکرکشی به مرزها با ابزار رسانه، کشور را وارد یک جنگ ترکیبی کند؛ البته مسئولان نظام می‌بایست با توجه به منویات و اندیشه‌های مقام معظم رهبری و بصیرت، هوشیاری و در ادامه به کار بردن ابزارهای به‌روز و کار آمد جامعه را در برابر تهدیدات و جنگ شناختی واکسینه کنند.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=20889

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: