استانداران در مدیریت گرانی ها نقش آفرینی کنند

محمدصفر ملک میان_ آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛  محمدصفری ملک میان با اشاره به تاکید وزیر کشور بر نقش آفرینی استانداران در قیمت گذاری، کنترل بازار، جلوگیری از احتکار و قاچاق کالا، گفت: موضوع گرانی هایی که اخیرا شاهد هستیم در سطح ملی است و تمام ارکان دولت و نهادهای خارج از دولت برای مدیریت این امرو ورود کنند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بار اول نیست که شاهد گرانی‌ها هستیم، بیان کرد: طی سال‌های اخیر افزایش قیمت در کشور وجود داشته است و متأسفانه نه‌تنها برخورد آن‌چنانی نشده بلکه فضا برای احتکارگران و کسانی که نهایت سوءاستفاده را می‌کنند بازتر و برای گران‌تر کردن اجناسشان شرایط مهیا شده است.

وی اظهار داشت: استانداران می‌توانند در سطح استان خود با هماهنگی نهادهای دیگر ورود کنند و نسبت به این مسئله سیاست‌ها را باتوجه‌به اقتضا و شرایط هر استانی اجرا کنند. در استان گیلان تا به امروز استاندار اقدامی نکرده است متأسفانه این استان در گرانی‌ها بیشترین اثر را احساس کرده است چرا که در دوره‌هایی از سال وقتی مسافرت بیشتر انجام می‌شود نهایت سوءاستفاده را انجام می‌دهند تا بتوانند اجناسشان را گران‌تر بفروشند. در استان گیلان تا کنون از سوی نهادهای مرتبط به این مسئله شاهد اقدامی نبوده‌ایم.

این نماینده مجلس درباره آماده‌سازی استانداران برای مدیریت فضای استان‌ها در جریان افزایش قیمت نان، گفت: یکی از مشکلات اساسی کمبود آرد است سهمیه‌هایی که درگذشته به نانوایی‌ها داده می‌شد این روزها به آنها اختصاص داده نمی‌شود و بسیاری از نانوایی‌ها صبح‌ها پخت ندارند، بی‌نظمی در این مسئله حاکم است.

ملک میان بیان کرد: مسائل حاشیه و کمبود آرد مردم استان گیلان را آزار می‌دهد ازآنجایی‌که پایان هر هفته شاهد سیل گردشگران در این استان هستیم مسائل و گرانی‌ها بیشتر می‌شود.

نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به مطلع بودن استانداران از افزایش قیمت نان در روزهای اخیر، اظهار داشت: در جلساتی که در تهران با استانداران برگزارمی شود حتماً به مسئله گرانی‌ها متذکر می‌شوند اما شاهد مدیریت گرانی‌ها از سوی استانداران نبودیم و روزبه‌روز شرایط سخت‌تر می‌شود.

منبع:خانه ملت

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1330

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: