وزیر راه و شهرسازی:

استانداران در تامین زمین برای طرح ملی مسکن اهتمام ویژه داشته باشند

رستم قاسمی-- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این نشست ضمن تاکید مجدد بر برنامه وزارتخانه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن که احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی چهار سال دولت سیزدهم است، گفت: جداول تامین زمین نهضت ملی مسکن به پیوست به استانداران اعلام شده است و در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رییس‌جمهوری نیز اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تامین زمین در عمل به قانون جهش تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن بسیار حائز اهمیت است که استانداران و مدیران کل راه و شهرسازی باید به آن اهتمام ویژه‌ داشته باشند.

قاسمی یادآور شد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن حدود ۸۰۰ هزار واحد روستایی و برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  است و حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شهری است که در بخش شهری روند تامین زمین و همچنین آغاز عملیات اجرایی توسط کارگزاران وزارت راه که شامل شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.

قاسمی اجرای نهضت ملی مسکن را به روش خودمالکی علاوه بر اجرای توسط سازندگان حرفه‌ای و انبوه سازان روشی مناسب برای مشارکت بیشتر مردم برشمرد و افزود: در برنامه است که تا پایان مردادماه سقف عملیات اجرایی واحدهای شروع شده طرح نهضت ملی مسکن حداقل به ۲ میلیون واحد مسکونی برسد.

وی عملکرد بنیاد مسکن را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن عملکردی در راستای اهداف دولت عنوان کرد و تصریح کرد: توجه به موضوعات محیط‌زیستی، گسل ها و حریم رودخانه ها برای وزارت راه و شهرسازی در اجرای این طرح مسکن بسیار حائز اهمیت است.

قاسمی توضیح داد: دستورالعمل و دستورکاری برای شورای‌عالی مسکن در خصوص پروانه و پیش‌پروانه تدوین شده که به استان‌ها ابلاغ و در جلسه شورای‌عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهوری بررسی خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1205

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: