به گزارش آژانس خبری ریحان؛ در ششمین روز از ثبت‌نام داوطلبین کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تالش، محمود شکری نماینده دوره نهم و دهم مردم طوالش با حضور در فرمانداری تالش نام‌نویسی کرد.

شکری ۶۰ سال سن دارد و دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس در رشته مدیریت دولتی است.

وی پس از ثبت‌نام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تالش اظهار کرد که هدف همه ما کمک به مردم برای حل مشکلات بوده و به‌عنوان یک سرباز از ولایت و انقلاب دفاع می‌کنم.

محمود شکری می‌گوید باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کرد و همان‌طور که در قانون اشاره شده با کسانی که از قانون انتخاباتی تبعیت نکنند برخورد می‌شود زیرا مردم قطعاً افراد شایسته را انتخاب می‌کنند.

داوطلب حضور در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه طوالش تأکید کرده که همه باید به قانون احترام بگذارند زیرا راه انداختن کارنوال قبل از شروع رسمی تبلیغات خلاف قانون است.

بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، کاندیدهای مجلس شورای اسلامی یک هفته قبل از رأی‌گیری می‌توانند تبلیغات علنی کنند.

شکری کسب رضایت مردم را مهم‌ترین مؤلفه یک نماینده خوب دانست و گفت: اگر نمایندگان مجلس بدانند مردم آنان را به این جایگاه رسانده‌اند قطعاً به بهترین نحو عمل می‌کنند.

وی معتقد است باید به مردم وعده‌هایی داد که می‌شود به آن عمل کرد؛ برای همین کار ما برنامه پنجم توسعه را تصویب کردیم ولی “طبق اعلام دیوان محاسبات فقط ۳۵ درصد آن اجرا شده است زیرا کشور در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌برد.

نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی مدعی است تالش برای استان شدن جمعیت کافی را ندارد و‌ باید شهرستان‌های غرب گیلان باهم یکی شوند تا استان تالش درست شود ضمن اینکه تقسیمات کشوری نیز در این دولت از بین رفته است.

طبق قانون تقسیمات کشوری یک شهر برای استان شدن باید یک میلیون جمعیت داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری داوطلب حضور در انتخابات مجلس شد دومین نفری که در ششمین روز از ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری تالش نام‌نویسی کرد.

حجت‌الاسلام احمد پروایی، نماینده ۳۷ ساله مردم گیلان در خبرگان رهبری بود.

پروایی پس از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران هدف خود را از حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس را نوکری برای مردم، نظام و انقلاب دانست.

وی گفته قصد استعفا از مجلس خبرگان را ندارد زیرا این مکان برایش مقدس است و طبق قانون نیز می‌تواند هم‌زمان در مجلس شورای اسلامی شرکت کند.

وی معتقد است مجلس نیاز به نیروی جوان، کارآمد و انقلابی دارد و علاوه بر آن حل مشکل اقتصادی کشور نیز بدون تعامل قوای سه‌گانه امکان‌پذیر نیست.

به گفته نماینده گیلانی خبرگان رهبری، وکیلی در مجلس شورای اسلامی موفق است که بتواند طبق قانون اساسی عمل کرده و برای پیشرفت کشور و مردم تلاش کند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم