از پاسخ کوبنده به روس‌ها تا انتقاد به مجریان تلویزیون در حمایت از قلعه‌نویی/ منصوریان: اصل کار فولاد در سال آینده است


سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: در دوره قبلی اشتباهی صورت گرفته و با یک کودتا اسکوچیچ را با نتایج خوبش از تیم ملی کنار گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی آژانس خبری ریحان، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با پیکان، اظهار داشت: در ابتدا عید را تبریک می‌گویم و امیدوارم تمام ایرانیان در سراسر جهان سال بسیار خوب، تندرست، سلامت و همراه با آرامش داشته باشند. امیدوارم افرادی هم که در حوزه رسانه و مطبوعات کار می‌کنند، بهترین سال را همراه با بهترین وقایع داشته باشند. من هم همچنین به خانواده ارشیا سلیمانی عزیز(هوادار فوت شده ۱۳ ساله فولاد) تسلیت می‌گویم و امیدوارم خانواده عزیزش باشگاه فولاد، استان خوزستان و مردم ایران را در غم خود شریک ببینند.

وی افزود: روز گذشته برای یادبود مجتبی یارعلی، بازیکن سابق جنوب و شاهین اهواز بازی کردیم. این افتخار را هم داشتیم که روز گذشته بابت این بازی تمام پیشکسوتان فوتبال خوزستان را دیدیم. به پیمان یارعلی تسلیت گفته و سیاوش بختیاری‌زاده بازوبند کاپیتانی را به او داد. با لطف و عنایت خداوند لفته سه‌برادران و تمام پیشکسوتان خوزستان را دیدم.

سرمربی فولاد تاکید کرد: همیشه در مصاحبه‌هایم وقتی با تیم مجتبی حسینی بازی داریم نه به صرف اسم باشگاه می‌‌گویم بازی بسیار زیبا و سختی است. سالی که در آبادان، ذوب آهن و تراکتور بودم این صحبت را کردم. تیم‌های حسینی سخت‌کوش هستند. این مربی ریسک بسیار بزرگی کرده و با جوانان خیلی خوب کار می‌کند.

منصوریان افزود: سطح مربیگری او به من بسیار نزدیک است زیرا من هم به جوانان و همین جور استعدادهایی که در آینده بتوانند به ما در فوتبال کمک کنند، علاقه بسیار عجیبی دارم. بازی بسیار سختی داریم. برای بازیکن‌‌های فولاد توجیه کرده‌ایم که از بازی فولاد مقابل الفیصلی، الهلال، استقلال و تیم سابق امیر قلعه‌نویی یعنی گل‌گهر بیرون بیایند‌ زیرا با تیمی بازی داریم که به مراتب می‌تواند آسیب‌‌رسان باشد. فردا برای ما یک نقطه عطف است زیرا خودم تیم را نبسته‌ام و تیمی را گرفته‌ام که واقعا از لحاظ روحی یک بیمار کامل است. خدا را شکر پلکانی تیم را درست می‌کنیم و از لحاظ تاکتیکی هم تغییراتی داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: سعی کرده‌ایم روش مربیان قبلی را جا به جا کرده و با پلن A و بالا فوتبال بازی کنیم. این موضوع زمان‌بر است زیرا سرمربی جدید آمده و اصل کارمان را برای سال آینده گذاشته‌ایم تا بتوانیم با حفظ شالوده تیم در سال آینده، تیم فوق العاده خوبی را راهی مسابقات کنیم اما امسال به اندازه شان هوادار فولاد باید نتایج‌مان قابل قبول باشد تا بتوانیم جایگاهی در جدول لیگ داشته باشیم که گذشته‌مان در این سال تلخ جبران شود. در مجموع امیدوارم با تلاش بچه ها و زحمات کل مجموعه فردا سربلند بیرون بیاییم.

سرمربی فولاد درخصوص اینکه برای تزریق جوانان به تیمی که میانگین سنی بالایی دارد، چه اقدامی خواهد کرد، گفت: این تیم نیاز به به بنزین سبز به صورت فوری دارد. امسال امین حزباوی، خروجی آکادمی برای تیم بزرگسالان بوده است. در شان و شخصیت فوتبال خوزستان به ویژه این آکادمی که بابت تشکیل آن از مرحوم عباس نواصر‌زاده، مسعود رضاییان و دهکردی تشکر می‌کنم که امروز وقتی این سالن تکنیک را می‌بینیم لذت می‌بریم. یک خروجی برای این آکادمی بسیار کم است.

منصوریان افزود: سعی و تلاش ما بر این است امسال بسیار نزدیک به آکادمی کار کرده و از تمام مجموعه استعدادهای استان به ویژه استان‌های مجاور مثل کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر که مخزن بسیار بزرگی است و بنزین سبز دارد، استفاده کنیم. قطعا در سال آینده سعی داریم ستاره ها را کنار تیم داشته باشیم اما با تلاش مجموعه سعی می‌کنیم خوب‌های خوزستان در تیم‌های دیگر را به فولاد بازگردانیم.

وی ادامه داد: از هفته پس از بازی با نساجی برای بازیکن‌های تیم آکادمی پشت سر هم مینی‌کمپ می‌گذاریم. الان از مجموعه امید و جوانان باشگاه خواهش کردم بار دیگر تمرینات‌شان را شروع کنند. ۲ هفته مینی کمپ برای این رده‌ها داریم تا ستاره‌هایشان را بیاوریم. سعی می‌کنیم از ماهشهر، آبادان، دزفول، اندیمشک، سوسنگرد و سایر شهرهای اطراف که پر از ستاره هستند، ستاره‌ها را جمع کنیم.

سرمربی فولاد تصریح کرد: سال آینده یک آکادمی بسیار پرباری داریم. برای خود باشگاه یک برنامه ۳، ۵ و ۱۰ ساله داده‌ام تا بتوانیم در ۳ سال یک ساختار و فونداسیون بنا کنیم تا هر مربی‌ای جای من آمد، این مسیر را جلو برود و در سال ۰۵_۱۴۰۴ از خرید بازیکن داخلی بی‌نیاز شده و فقط تک ستاره خارجی بخریم. از آن سال به بعد باید شروع به فروش تلنت‌هایمان کنیم و در بحث لژیونر قطب بزرگی شویم.

منصوریان درمورد وضعیت خارجی‌های فولاد، پاسخ داد: از روبرتو تورس بسیار راضی هستیم. از کنت هم بسیار راضی هستیم. هفته اول گفتم الکس آلگریا هم شمه‌ای از حرکات بازیکنان بزرگ را به ما نشان داد اما وقتی از تیم پزشکی فولاد گزارش گرفتم او و سوگیتا مصدوم هستند. 

وی درمورد اینکه آیا این ۲ بازیکن با مصدومیت به فولاد پیوسته‌اند، گفت: نمی‌دانم زیرا در آن مقطع در فولاد نبودم. پس از بازی با الهلال به تیم اضافه شده و در اولین تمرین از کادر پزشکی خواستم به من گزارش بدهد. طرفین عضله فتق آلگریا آسیب شدید دارد. پزشک فولاد به من گفت سوگیتا از ناحیه زانو آسیب دیده است‌ و آرتروز کشکک داشته است. اگر بگویم از این ۲ بازیکن راضی هستم‌، دروغ گفته‌ام و آن‌ها تاکنون هیچ کمکی به ما نکرده‌اند.

سرمربی فولاد افزود: این هفته جلسه بسیار فوری و مهم با کادر مدیریتی، پزشکی و اعضای هیات مدیره داریم. اکنون الکس را برای بازی با پیکان نیاورده و جای او علیرضا باویه، جوان تیم را آورده‌ام. اگر با این شرایط بخواهیم جلو برویم، بهتر است این ۲ پست  را به ۲ جوان خوب خوزستانی بدهم و تا پایان فصل برای آن‌ها وقت بگذارم تا برای سال آینده آماده شوند. در مجموع اتفاقی است که افتاده و از دست ما خارج است.

منصوریان درخصوص اینکه ۲ مدافع اصلی فولاد در اردوی تیم ملی حضور داشتند اما برخلاف تیم‌های دیگر این تیم باید ۴۸ ساعت پس از اتمام اردو در لیگ برتر بازی کند، توضیح داد: قطعا از حزباوی استفاده می‌کنیم اما عارف آقاسی را به اهواز فرستادیم. البته دلیلش خستگی نبود زیرا طبق جلسه با کادرفنی به این نتیجه رسیدیم او نیاز به یک ریکاوری کامل و بازپروری فکری دارد. نزدیک نیم ساعت امروز با او صحبت کردیم زیرا در ۳ بازی گذشته به هیچ عنوان از عارف راضی نبودیم و عملکردش خوب نبود.

وی افزود: آن‌ها شانس و لیاقت دعوت به اردو را داشتند. سال‌ها و دفعات گذشته گفتم پرچم کشورمان به سایر رنگ‌های باشگاهی ارجحیت دارد. همه جور انعطاف با تیم ملی داریم. در دوره امیرخان قلعه‌نویی و قبل از او کارلوس کی روش، اسکوچیچ، ویلموتس و دوره قبلی کی‌روش این انعطاف را داشتیم که اولویت را برای تیم ملی بگذاریم. از حزباوی تا جایی که بتواند کمک‌مان کنو استفاده خواهیم کرد زیرا از بهترین بازیکنان ما است و پیشنهادات خیلی خوب خارجی دارد. این بچه باید در شرایط بازی باشد.

سرمربی فولاد اضافه کرد: امروز سرمربی خودم سرمربی تیم ملی است و با تمام وجود سعی داریم تمام وقت خودمان را در اختیارش بگذاریم تا این آدم بتواند به حق واقعی‌اش برسد.

منصوریان درخصوص اینکه در فاصله۷ هفته مانده به پایان لیگ فولاد برای کسب سهمیه ۱۷ امتیاز کم دارد و با توجه به راهی که پیش گرفته‌اند قطعا زمان می‌خواهد و به نوعی حضورش در تیم اهوازی قمار بود و چه چیزی برایش در فولاد موفقیت تلقی می‌شود، اظهار داشت: ما با اعضای هیات مدیره و رضایی(مدیرعامل باشگاه) نشستیم و جایگاهی در حد نام فولاد برای امسال در نظر گرفتیم که تیم آسیب نخورد. اصل کار را برای سال آینده گذاشته‌ایم. می‌دانستم کار کردن در این تیم ریسک بزرگی است آن هم این فولاد را تحویل گرفتن. 

وی افزود: وقتی سر تمرین می‌رویم می‌بینیم بازیکنان از لحاظ روحی شرایط عجیبی دارند. در ۱۵ سال سرمربیگری‌ام جزء معدود تیم‌هایی است که روحیه‌ام آسیب خورده است. زمانی به ذوب آهن رفتم که پانزدهم بود یا وقتی به آلومینیوم اراک رفتم، تیم شانزدهم بود اما آمادگی پیشرفت داشتند. می‌خواستند کارهایی بکنند و به رتبه شش جدول رسیدیم اما فولاد آسیب روحی شدیدی خورده است. اصل کار را برای سال آینده گذاشته‌ایم و امسال می‌خواهیم جایگاه درخوری کسب کنیم. نمی‌توانیم به ۴ تیم بالای جدول برسیم و باید واقع‌بین باشیم.

بازیکن اسبق تیم ملی با اشاره به وضعیت فعلی این تیم، گفت: ۲ بازی تیم ملی را کامل نگاه کردم. یک نکته مرا خیلی اذیت کرد. یک بازیکن روسیه که فکر کنم دیوانه بود یا به او از بیرون گفته بودند وقتی داخل ایران می‌روی یک چیزی بگو یا مقداری خُل وضع بود. زندگی ما را با ازبکستان مقایسه کرده بود. چیزی که من پرسیدم فقط از هتل اسپیناس تا ورزشگاه آزادی رفته بودند و از ورزشگاه نیز به فرودگاه امام رفته و سوار هواپیما شدند و رفتند. این فرد چگونه توانست تشخیص بدهد در ایران چگونه زندگی می‌کنیم.

منصوریان افزود: اینکه او می‌آید و در تلویزیون می‌گوید شرایط ایران را از ازبکستان کمتر دیدم و اینجا اینترنت آنتن نمی‌داد. این نکته برای من خیلی عجیب بود. نکته دوم حرف‌های مربی تیم لوکوموتیو بود. خودم با این موضوع مواجه شده‌ام‌. وقتی می‌خواستیم با تیم المپیک مقابل تیم‌ ملی ب ایتالیا بازی کنیم، یک خبرنگار گفت مربیان ما از بازی کردن مقابل ایران خیلی ناراحت هستند. آن زمان شش گل به تیم ب المپیک ایتالیا زدیم. قبل از بازی گفتم اگر زیر ۲ گل خوردید حرف مربیان‌تان را تایید می‌کنم اما شش بر یک بازی را بردیم. به بچه‌ها گفتم این مسابقه برای من از ایران و استرالیا مهم‌تر است.

وی خاطرنشان کرد: مربی لوکوموتیو گفته بود چرا روسیه باید با ایران و عراق بازی کند؟ باید گفت اصلا کسی با شما بازی نمی‌کند. وقتی تیمی با شما بازی نمی‌کند، باید افتخار کنید که به کشور ما آمده‌اید. ۲۵ سال قبل به روسیه رفتیم. ۱۰۰ دلاری در خیابان دست کسی می‌دیدند با چاقو او را می‌زدند و می‌کشتند تا آن ۱۰۰ دلار را بگیرند. امروز به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا آمده‌اید.

مربی اسبق تیم ملی کشورمان افزود: تا ۲ سال قبل می‌آمدید خروار خروار و خاور خاور جنس می‌خریدید و از اینجا می‌بردید اما اکنون می‌گویید نباید با ایران و عراق بازی کنیم. من ناراحت هستم. ای کاش مهدی طارمی آن ۲ توپ را گل می‌کرد و روس‌ها ۳ گل می‌خوردند و می‌رفتند. عراق هم به همین شکل. قول می‌دهم روسیه نمی‌تواند هیچ نتیجه قابل توجهی در آسیا بگیرد.

منصوریان ادامه داد: کره جنوبی، ژاپن، ایران، استرالیا و… این تیم را می‌زنند. خوشحالم امروز روسیه به آسیا آمده است. برای مربی عزیزم امیر قلعه‌نویی هم آرزوی موفقیت داشته و دوست دارم حتما این چند تیم روسیا را ببرند. فوتبال بازی کردن در آسیا خیلی سخت است. ژاپن و کره جنوبی در بازی‌های دوستانه‌شان پدر تیم‌ حریف را در می‌آورند. این ۲ موضوع مرا خیلی ناراحت کرد و به همین دلیل به علیرضا ابراهیمی(مدیر رسانه فولاد) گفتم حتما برای این بازی خودم به نشست خبری می‌روم.

وی درمورد اینکه امیر قلعه‌نویی پس از بازی با روسیه به دلیل ضعف تیم حریف تحت فشار قرار گرفت و با توجه به اینکه خودش سابقه هدایت تیم ملی در بازی با روسیه را دار د، تفاوت تیم فعلی و تیم آن دوره حریف را چه می‌بیند، گفت: تیم ملی ایران همیشه ایران است و روسیه هم همیشه روسیه است. 

سرمربی فولاد افزود: گلایه‌ای از دوستان مجری می‌کنم. چرا به خودتان اجازه می‌دهید در برنامه شب‌های فوتبالی یا فوتبال برتر بگویید امیرخان می‌تواند این رختکن را کنترل کند یا خیر؟ به کجا رسیده‌ایم. در دوره قبلی اشتباهی صورت گرفته و با یک کودتا اسکوچیچ را با نتایج خوبش کنار گذاشتیم. من در ابتدا منتقد او و سپس یکی از حامیان اصلی‌اش شدم.  اشتباه بالادستی‌ها بود که قبول کردند این کودتا انجام شده و ۵_۴ بازیکن به نهاد ریاست جمهوری بروند و اسکوچیچ را بردارند تا کارلوس کی‌روش بیاید‌. به مربی ایرانی توهین نکنید. من شاگرد این مربی بودم. در بهترین زمان که به هرکسی نیاز داشت، اگر‌ از اصول سرپیچی می‌کرد، او را کنار می‌گذاشت‌.

منصوریان افزود: آن اتفاق فقط یک بار افتاد. در جام جهانی ۱۹۹۸ علی دایی، بزرگ‌ترین بازیکن تاریح فوتبال ما وقتی با محمد مایلی‌کهن به اختلاف خورد، در سکوت مطلق برای بازی کردن به آرمینیا بیله‌فلد و بایرن‌مونیخ رفت و سپس مایلی‌کهن او را بازگرداند. این مرد یک کلمه مصاحبه نکرد اما امروز می‌بینیم بازیکنان ما قد و بالا و شاخه شانه می‌کشند. از مجریان خواهش می‌کنم اصلا وارد این حوزه نشوند.

وی ادامه داد: یادتان باشد شاگرد پرویز دهداری، مربی اخلاق فوتبال جهان هستیم‌. او توانست ۱۴ بازیکن را از تیم ملی کنار بگذارد. حاج محمد مایلی‌کهن ۱۷ بازیکن را کنار گذاشت. ما ایرانی‌ها رنسانس‌های خوب داشتیم. مشخص است که قلعه‌نویی می‌تواند بازیکنان را مدیریت کند. قول می‌دهم بهترین بازیکن ایران با معمولی‌ترین بازیکن لیگ اختلاف‌شان ۶ ماه تمرین شبانه‌روزی و اعتماد به نفسی است که از طرف من مربی به او می‌رسد. مهدی قائدی، امید نورافکن، میلاد سرلک، مهدی طارمی از کجا آمدند؟ از دل همین فوتبال و کویرها و کوهستان‌ها آمدند. خواهش می‌کنم این بحث را مطرح نکرده و خوره جدیدی به کادرفنی تیم ملی نچسبانید. می دانم امیرخان به راحتی تیم را کنترل می‌کند. تیم سال ۲۰۰۷ او خیلی سنگین‌تر از این تیم بود.  هر بار می‌خواهم کنفرانس را در ۲ دقیقه جمع کنم اما این ۲ روس خیلی در روح و روانم راه رفتند.

منبع:فارس


در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=12010

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: