به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جبار کوچکی‌نژاد نائب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره تعطیلی برخی پژوهش‌سرا‌ها بیان کرد: بسیاری از پژوهشکده‌ها فقط بودجه دریافت می‌کنند و عملا خروجی علمی تحقیقاتی لازم را ندارند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه دولت در این مورد ارزیابی درستی ندارد، ادامه داد: اعتقاد داریم که دولت باید پژوهشکده‌ها و پژوهش سرا‌ها را ارزیابی کند تا عملکرد آن‌ها تقویت شود و بودجه‌های آن‌ها به نحو مطلوب و با خروجی مطلوب مصرف شود.

نائب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بحث ادغام و یکپارچه سازی دانشگاه‌ها یکی از بحث‌های مورد توجه کمیسیون است چرا که مثلا در برخی استان‌ها ۵ دانشگاه با ۵ هیئت امنای جداگانه داریم که ضمن تصمیم‌گیری‌های متفرقه، هدر رفتن بودجه را نیز در پی دارد.

وی با اشاره به موضوع مورد بحث وزیرعلوم درباره تجمیع و هماهنگ سازی برخی دانشکده‌ها و هیئت‌های امنای عنوان کرد: این تجمیع هم به نفع علم و هم هبه نفع مدیریت کشور است.

کوچکی‌نژاد تاکید کرد: تجمیع پژوهش‌سرا‌ها مربوط به واحد‌هایی است که دکان بازاری دارند و آن‌ها که خروجی علمی و تحقیقاتی خوبی برای کشور دارند مثل پژوهشکده‌های کشاورزی، صنعت و هسته‌ای به هیچ عنوان تعطیل نخواهند شد.

منبع:دانشجو

منتظرتان هستیم