ادعای شهردار اصفهان: یکی از تمیزترین شهر‌های دنیا هستیم

علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان گفت: در دو دهه اخیر بسیاری از مشکلات حوزه خدمات شهری با تقویت فرهنگ شهرنشینی و شهروندی حل شد و هزینه نگهداشت شهر را کاهش دادیم و می‌توانیم ادعا کنیم که امروز اصفهان به یکی از تمیزترین شهر‌های دنیا تبدیل شده است.

آژانس خبری ریحان :

علی‌ قاسم‌زاده امروز در نخستین نشست هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور با اشاره به پیام آیت‌الله مظاهری در این نشست، بر تأثیر مرجعیت دینی در حل مشکلات کشور تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اقتضای زمان به این‌گونه رهنمودها نیاز وافری داریم و بسیاری از مشکلات، در سایه مرجعیت قابل حل است و باید این رهنمودها را مبنای بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ شهرها چهار دوره تحولی را پشت‌سر گذاشتند، افزود: دوران تحول شهرها را می‌توان به دوره‌ شهرهای ابتدایی، رنسانس و شهرهای صنعتی و شهرهای سبز تقسیم کرد؛ انقلاب سبز توسط طرفداران محیط زیست و از دل شهرهای صنعتی شکل گرفت که طی آن صنایع آلاینده از شهرها به بیرون منتقل شدند و بدین ترتیب شهرهای پاک به وجود آمدند.

شهردار اصفهان با ابراز اینکه شهرهای فرهنگی در دوره چهارم ایجاد شدند و تعداد اماکن، رخدادها و میزان تولید محصولات فرهنگی مهم‌ترین شاخص آنها به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: برای حل مسائل و مشکلات جاری شهرها باید از ظرفیت‌های فرهنگی استفاده کرد و اگر به مباحث فرهنگی توجه لازم صورت بگیرد، مشکلات شهری در این حوزه راحت‌تر رفع خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه اصفهان تجربه موفقی در استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی برای حل مشکلات شهری دارد، یادآور شد: در دو دهه اخیر بسیاری از مشکلات حوزه خدمات شهری با تقویت فرهنگ شهرنشینی و شهروندی حل شد و هزینه نگهداشت شهر را کاهش دادیم، به‌طور مثال ارتقای فرهنگ و مشارکت مردم در نگهداشت شهر، اصفهان را تبدیل به یکی از تمیزترین شهرهای دنیا کرده است.

شهردار اصفهان با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات حوزه حمل‌ونقل باید فرهنگ ترافیک مردم ارتقا یابد، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات شهری از مسیر فرهنگ و به‌وسیله افزایش مشارکت مردم در اداره شهر انجام می‌شود و عناصر و شخصیت‌های فرهنگی نقش مؤثری در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مدیریت شهر ایفا می‌کنند، کمیسیون‌های فرهنگی شوراها نیز چنین نقشی دارند.

وی بیان کرد: در ادبیات دینی ما نیز ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توانیم برای ارتقای فرهنگ شهرنشینی از آنها استفاده کنیم.

قاسم‌زاده در ادامه خطاب به رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور گفت: طی این نشست دوروزه که در اصفهان برگزار می‌شود، از شما انتظار داریم که هر عیبی در این شهر مشاهده کردید به ما منعکس کنید تا مشکلات بهبود یابد؛ شهری که فرهیختگان در آن رفت‌وآمد دارند، بدون شک از حضور آنها تأثیر خواهد گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=17193

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: