آژانس خبری ریحان :

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تخصیص منابع لازم به جهت تأمین یک دستگاه آنژیوگرافی محیطی برای مرکز دانشگاهی پورسینای رشت خبر داد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید این دستگاه را به دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابلاغ کرده است.

او با بیان اینکه اعتبار تخصیص یافته برای خرید دستگاه آنژیوگرافی محیطی از محل منابع صندوق توسعه ملی تأمین شده است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نیمه فروردین امسال با برداشت یک میلیارد یورو اعتبار از صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت بیماری کرونا موافقت کرده و آن را در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار داده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: حوزه سلامت این استان به ویژه در بخش درمان، به شدت نیازمند تجهیز و نوسازی است، ازاین‌رو تخصیص اعتبارات برای تجهیز و توسعه بخش درمان در گیلان، اقدامی ارزشمند و شایسته تقدیر است.

سالاری یادآور شد: این دستگاه برای تشخیص و درمان بیمارانی که عروق محیطی، جلدی قلب و مغزشان نیاز به آنژیوپلاستی دارد، به کار می‌رود و از اساسی‌ترین لازمه‌های حوزه پزشکی در طب نوین است.

او با تأکید بر اینکه باید تمام امکانات لازم برای ارائه خدمات مطلوب درمانی به مردم در بیمارستان‌ها مستقر شود، گفت: تمام سعی خود را برای توسعه بخش‌های درمانی در بیمارستان‌ها به کار گرفته ایم و در این مسیر همچنان در تلاش هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: افزایش تخت‌های درمانی، تخت‌های ICU، CT اسکن‌ها، سونوگرافی، تأمین و توزیع یک‌باره ۸۵۰ قلم انواع تجهیزات پزشکی و همچنین توسعه امکانات زیربنایی و زیرساختی در بخش بهداشت و درمان از جمله این اقداماتی است که در تلاش برای تحقق آن هستیم.

سالاری با اشاره به قدمت بالای بیمارستان‌های شهر رشت از جمله مرکز آموزشی درمانی پورسینا افزود: این بیمارستان قدمتی حدود یک صد ساله دارد و ابنیه آن نیازمند نوسازی است.

او با بیان اینکه پیگیری‌های تمام وقت برای ساخت بیمارستان و اورژانس جنرال در مرکز آموزشی درمانی پورسینا در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: این مرکز با تأمین اعتبار از املاک مازاد و محل اعتبارات ملی به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه، تجدید بنا و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ع