به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ارسلان زارع پنجشنبه در مراسم افتتاح خانه احزاب استان گیلان با اشاره به توجه دولت به فعالیت احزاب، اظهار کرد: احزاب به عنوان یکی از ارکان جامعه نقش مهمی در توسعه کشور دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ حزب دارای پروانه فعالیت هستند، افزود: امسال ۹ جبهه حزبی در استان گیلان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه رمز توسعه کشور دستیابی به اهداف مورد نظر است، گفت: متأسفانه عده‌ای به این وفاق ملی باور نداشته و زمینه انشقاق این وحدت و اتحاد را فراهم می‌کنند.

وی به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال اشاره و با بیان اینکه حضور و مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم است، ادامه داد: احزاب نقش مهمی در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند.

زارع با اشاره به رد صلاحیت برخی چهره‌های انتخاباتی، تصریح کرد: باید فضای سیاسی را تقویت کنیم تا رد صلاحیت برخی چهره‌ها سبب سرد شدن فضای رقابتی برخی حوزه‌های انتخابیه نشود.

افزایش مشارکت مردمی با حفظ وحدت

در ادامه این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان به نقش مؤثر احزاب در توسعه کشور اشاره و اظهار کرد: حفظ نظام سیاسی و زمینه تحرک و پویایی بیشتر مردم، آگاهی سیاسی جامعه، اشتغال و رفع محدودیت‌ها برای قرار گرفتن در کنار یکدیگر وجه مشترک در بین احزاب است.

محمود قاسم نژاد با بیان اینکه احزاب باید جلوی برخی رفتارهای استبدادگونه در جامعه را بگیرند، افزود: باید با وحدت زمینه افزایش مشارکت مردمی را فراهم کنیم.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم