به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمد نیک فطرت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سپاه ناحیه این شهرستان با بیان اینکه رسانه نقش مهمی در بازگو کردن مشکلات جامعه دارد، اظهار کرد: در شرایطی که استکبار سعی دارد در کشور جنگ روانی ایجاد کند نقش رسانه در این مواقع، بسیار حساس است که علاوه بر بازگو کردن مشکلات جامعه می‌تواند به ایجاد آرامش جامعه کمک کند.

وی با اشاره به نقش تعامل میان نهادهای شهرستان و رسانه گفت: مسؤولین باید دغدغه و مطالبات خود را با رسانه‌ها در میان گذاشته تا این افراد یا روحیه مطالبه گری خود بتوانند مطالبات و دغدغه‌های ادارات را بیان و در مسیر حل مشکلات شهرستان گام بردارند. فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه سپاه در این چند سال به سمت محرومیت‌زدایی گام برداشته است، تصریح کرد: سپاه و بسیج بزرگ‌ترین فضای اجتماعی در کشور بوده و باکارهای داوطلبی و استفاده از کارشناسان برجسته در کشور، استان و شهرستان به کمک مردم و مسؤولین آمده و به سمت محرومیت‌زدایی گام برداشته تا بتواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کنیم.

نیک فطرت یکی از اولویت‌های سپاه را روحیه مطالبه گری عنوان کرد و گفت: سپاه دارای ظرفیت خوبی در حوزه‌های مختلف است و نمی‌تواند نسبت به محرومین بی‌تفاوت باشد به همین دلیل در آستانه‌اشرفیه ۳۷ مسکن محرومین در حال احداث و با پیشرفت ۷۰ درصدی مواجه بوده است.

وی با تأکید بر نقش رسانه در اجرایی شدن برنامه اقتصاد مقاومتی در کشور و استان بیان کرد: اقتصاد مقاومتی اگر به‌درستی در کشور اجرایی شود بسیاری از مشکلات جامعه حل و جامعه روبه‌پیشرفت می‌رود و لازمه اجرایی شدن این کار توجه به کشاورزی است که برای انجام این کار لایه روبی انهار در آستانه‌اشرفیه در حال انجام بوده و رسانه باید در کنار مردم و مسؤولین باشد.

فرمانده ناحیه سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه رسالت رسانه را امانت‌دار بودن و بازگو کردن مشکلات جامعه دانست و افزود: رسانه‌ها باید در درج اخبار خود دقت کنند تا مطلبی به‌اشتباه بیان‌نشده و جامعه با مشکلاتی روبه‌رو نشود ولی خوشبختانه رسانه‌ها در آستانه‌اشرفیه و گیلان در این زمینه به‌خوبی عمل کرده و رسالت خود را به‌درستی انجام دادند.

نیک فطرت با بیان اینکه رسانه باید در شناسایی معیار مناسب برای انتخاب نماینده و مسؤول اصلح به مردم کمک کند، تصریح کرد: نماینده‌ای که به مجلس رفته و مسئولی که در کشور به‌عنوان خدمت گذار نظام انتخاب می‌شود باید انقلابی بوده و هدفش خدمت به مردم باشد و برای انجام این کار رسانه باید معیار یک انتخاب خوب را به مردم معرفی کند.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم