ائتلاف بین ایران، چین و روسیه بیانگر یک نظم جدید جهانی است

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برگزاری رزمایش‌ها و مراودات بین المللی و همچنین ائتلاف بین ایران، چین و روسیه بیانگر یک نظم جدید جهانی است.

به گزارش آژانس خبری ریحان، دریاسالار نیکولای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه با امیر نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار امیر نصیرزاده با ابراز خوشحالی از این دیدار سطح روابط دو کشور بسیار خوب ارزیابی کرده و گفت: طی سال‌های اخیر روابط بین ایران و روسیه هم در سطح دوجانبه هم در سطح بین‌المللی رشد خوبی داشته است و دیدار مقامات عالیرتبه دو کشور بیانگر این امر است.

وی ادامه داد: این تحولات بیانگر ایجاد یک ائتلاف بسیار مهم در سطح بین المللی و منطقه‌ای در مقابل ائتلاف غرب است که به دنبال ایجاد نظم تک قطبی در جهان است.

امیر نصیرزاده با اشاره به اینکه در آستانه شکل گیری نظم جدید جهانی هستیم، عنوان کرد: جهان در آستانه شکل گیری یک نظم جدید جهانی است. برگزاری رزمایش‌ها و مراودات بین المللی و همچنین ائتلاف بین ایران، چین و روسیه بیانگر یک نظم جدید جهانی است.

وی در ادامه سفر ناوگروه ۸۶ نداجا را یک اقدام تاریخی توصیف و اظهار داشت: نیروهای دریایی دو کشور ظرفیت‌های بسیاری مناسبی برای گسترش همکاری‌ها دارند و در صورت افزایش سطح همکاری بین دو نیرو، یک قدرت دریایی شکل خواهد گرفت.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: اجرای گشت مشترک دریایی در مناطق مهمی مانند دریای مدیترانه، خلیج عدن و اقیانوس هند اقدام مهمی است که در صورت اجرایی شدن می‌تواند نقش مهمی در ثبات امنیت در این مناطق داشته باشد.

وی احداث راه آهن رشت آستارا در گامی مؤثر درراستای تکمیل گریدور شمال جنوب دانست و گفت: افزایش سطح همکاری‌های نظامی و امنیتی بین تهران و مسکو تأثیرات بسبار مثبتی روی موضوعات اقتصادی و سیاسی دو کشور خواهد گذاشت. علاوه بر این در صورتی که امنتی منطقه به دست کشورهای منطقه تامنی شود دیگر نیازی به حضور نیروهای فرامنطقه ای نخواهد بود.

در ادامه فرمانده نیروی دریایی روسیه با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت: رهبران ما مسیر را به ما نشان دادند و کاملاً درست است که یک نظام تک قطبی نمی‌تواند در جهان وجود داشته باشد و آن چیزی که مهم است این است که ما کشورهای دوست باید با هم متحد بشویم و در مقابل این نظم تک قطبی بایستیم و الان اتحاد ما در شرایط خوب و قابل قبولی هست.

وی همکاری نیروهای دو کشور را بیانگر اتحاد و قدرت دو کشور دانست و عنوان کرد: ملت‌های ایران و روسیه حرکت رو به جلویی دارند و چیزی که خیلی مهم است شناخت و اتحاد دو ملت است زیرا نقش مردم در قدرت هر کشوری بسیار مهم است.

دریاسالار یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه با اشاره به دیدارش با فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما هم اکنون به یک زبان مشترک بین دور نیروی دریایی رسیده ایم و کاملاً یکدیگر را درک می‌کنیم. این امر نشان می‌دهد ما با هم متحد هستیم و هیچکس نمی‌تواند به چشم بد به ما نگاه کند.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=21130

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: