آذربایجان در زمین رژیم صهیونیستی بازی نکند

سفیر سابق ایران در آذربایجان گفت: جمهوری آذربایجان در زمین غربی‌ها و اسرائیل بازی نکند و فرصت تخریب روابط خود با ایران را به رژیم صهیونیستی و سایر مخالفین روابط ایران و آذربایجان ندهد.

محسن پاک آئین در گفتگو با مهر، با اشاره به اقدامات خصمانه آذربایجان در قبال ایران، اظهار داشت: اقدامات اخیر جمهوری آذربایجان از جمله تعلیق فعالیت‌های سفرای خود در تهران پس از حمله مهاجم به سفارت این کشور و همچنین اخراج ۴ دیپلمات ایرانی از کشورش، نشان‌دهنده دور شدن این کشور با اقدامات دیپلماتیک است.

وی با بیان اینکه دیپلماسی در مقاطعی که اختلاف میان کشورها ایجاد می‌شود می‌تواند نقش ارزنده‌ای را ایفا کند و موجب حل مشکلات شود، ادامه داد: رویکرد ضد دیپلماسی جمهوری آذربایجان موجب تشدید اختلافات خواهد شد و در مجموع به نفع آنها نیست.

سفیر سابق ایران در آذربایجان افزود: امیدواریم جمهوری آذربایجان در زمین غربی‌ها و اسرائیل بازی نکند و فرصت تخریب روابط خود با ایران را به رژیم صهیونیستی و سایر مخالفین روابط ایران و آذربایجان ندهد.

پاک آئین تصریح کرد: افزایش تنش‌ها میان دو کشور بیش از همه به ضرر جمهوری آذربایجان که کشوری در حال توسعه است، خواهد بود.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون هوشمندانه عمل کرده و هرگز باب گفتگوها را نبسته اما این حق را دارد که به دنبال اقداماتی از جمله اخراج دیپلمات‌ها، اقدام متقابل انجام دهد و دیپلمات‌های جمهوری آذربایجان را از کنسولگری تبریز و تهران اخراج کند.

سفیر سابق ایران در آذربایجان با بیان اینکه در حال حاضر روابط تهران و باکو نیاز به میانجی ندارد، گفت: این دو کشور می‌توانند بدون میانجی با یکدیگر مذاکره کنند و مشکلاتشان را حل کنند.

پاک آئین اظهار داشت: اگر باکو عاقلانه عمل کند و تحت تأثیر القاعات رژیم صهیونیستی قرار نگیرد می‌تواند با ایران مذاکره و اختلافات را حل کند.

وی با تاکید بر اینکه ایران به دنبال تقویت روابط با همسایگان و حل اختلافات با این کشورهاست، تصریح کرد: آذربایجان به نوع رویکرد ایران با عربستان توجه کند، با وجود اختلافات بیشتر و جدی‌ای که میان ایران و عربستان وجود داشت اما امروز در حال حل مشکلات یکی پس از دیگری هستیم لذا این رویکرد را در قبال آذربایجان هم می‌توانیم اتخاذ کنیم اما مشروط بر اینکه این کشور به عنوان یک کشور مستقل تصمیم‌گیری کند و در زمین رژیم صهیونیستی بازی نکند و به دنبال انسداد روابط دیپلماتیک نباشد.

سفیر سابق ایران در آذربایجان افزود: بنظر می‌رسد رژیم صهیونیستی و آمریکا پشت سر تحریک آذربایجان هستند تا این کشور را وادار به درگیری با ایران کنند؛ درواقع همان طرح و تحریکاتی را که برای اوکراین داشتند.

پاک آئین در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم جمهوری آذربایجان عاقل باشد و در دام دسایس غربی‌ها و بویژه رژیم صهیونیستی گرفتار نشود.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=13760

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: