به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمود صوفی با بیان اینکه باد گرم نقش مهمی در ایجاد آتش‌سوزی دارد، اظهار کرد: متأسفانه وقتی با وزش باد گرم مواجه می‌شویم بعضی از مناطق به‌ویژه کوه و جنگل آتش‌گرفته و با مشکلاتی در این حوزه مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به تلاش برای مهار آتش‌سوزی گفت: به‌محض اینکه بعضی از نقاط جنگلی در سیاهکل با آتش مواجه شدند نیروهای آتش‌نشانی و امدادی در محل حاضر و در بعضی نقاط آتش را مهار کردند.

فرماندار شهرستان سیاهکل با اذعان به اینکه نیروهای آتش‌نشانی و امدادی هم‌اکنون هم در محل حضور دارند، تصریح کرد: در آغاز آتش‌سوزی، ۴۰ نیروی آتش‌نشان در محل حادثه حاضر و آتش را خوشبختانه خاموش کردند و هم‌اکنون نیز در محل حضور دارند تا در صورت بروز مشکل، سریعاً اقدام کنند.

صوفی از بررسی علت آتش‌سوزی خبر داد و افزود: تیم‌های کارشناسی در حال بررسی هستند تا متوجه سهوی و یا عمدی بودن این حادثه شوند زیرا ۷۰ هکتار از جنگل‌های این شهرستان دچار آتش‌سوزی شده است.

وی احتمال عمدی بودن آتش‌سوزی در جنگل‌های سیاهکل را ضعیف دانست و بیان کرد: در شهرستان سیاهکل ۷۰۶ هزار هکتار اراضی جنگلی وجود داشته که ۴۲ هزار هکتار آن ملی است ولی اکثراً آتش‌سوزی در مناطقی اتفاق افتاده که دسترسی انسان به آن منطقه سخت است.

فرماندار شهرستان سیاهکل با درخواست از مردم برای حفاظت از اراضی ملی و جنگلی گفت: امکانات شهرداری دستگاه امدادی و آتش‌نشانی کم بوده و از مردم درخواست دارم که با رعایت نکات ایمنی ازجمله عدم آتش روشن کردن در جنگل‌ها به‌ویژه هنگام وزش باد گرم از وقوع آتش‌سوزی جلوگیری کنند.

صوفی با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد آتش بر در مناطق جنگلی تصریح کرد: باید در جنگل‌ها آتش‌برهای لازم برای حضور به‌موقع آتش‌نشانی در این مناطق فراهم کرد که این امر در سیاهکل انجام‌نشده و در تلاشیم تا محقق شود.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم