به گزارش آژانس خبری ریحان؛  علی رهنما با بیان اینکه وزش باد گرم و افزایش دما شرایط را برای وقوع آتش سوزی در جنگل ها مساعد کرده است، گفت: از ساعت ۱۲ ظهر روز گذشته تا ساعت ۱۴ امروز شاهد وقوع آتش سوزی سطحی در عرصه های جنگلی شهرستان سیاهکل هستیم.

وی با اشاره به اطفای موقت عرصه های آتش گرفته، افزود: حدود ۱۰ هکتار از اراضی جنگلی بخش مرکزی شهرستان سیاهکل دچار حریق شده بود که با تلاش همکاران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ساین شهرستان اطفا شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیاهکل با بیان اینکه آتش سوزی در جنگل های شمال طبیعی نیست، یادآور شد: عمدتا آتش سوزی های به وقوع پیوسته در جنگل های ما عامل انسانی دارد.

رهنما با اشاره به وجود مناطق صعب العبور در شهرستان سیاهکل، اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی شهرستان سیاهکل دچار حریق شده است.

وی وزش باد گرم را موجب شعله ور شدن حریق اطفا شده دانست و اظهار کرد: ۲۵ نفر از پرسنل منابع طبیعی شهرستان طی ۲۴ ساعت گذشته در عرصه حضور داشتند و اقدام به اطفای حریق کردند و همچنان در حال گشت و مراقبت هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی سیاهکل تصریح کرد: این شهرستان دارای ۱۰۵ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی است که ۴۳ هزار هکتار آن عرصه جنگلی محسوب می شود.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم