به گزارش آژانس خبری ریحان؛ علی درجانی اظهارکرد: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان گیلان مبنی بر مساعد بودن شرایط جوی تا اوایل هفته آینده، کشاورزان باید برای برداشت محصول شالیزارهای خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان برداشت شده است، گفت: این میزان معادل ۴۰ درصد ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای استان گیلان است.

درجانی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴۳ هزار هکتار از اراضی شالیزاری آماده برداشت هستند، گفت: امیدواریم با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی استان برداشت محصول از شالیزارها شتاب بیشتری بگیرد.

وی به بارش‌های روزهای گذشته در استان گیلان نیز اشاره و بیان کرد: به واسطه بارش‌های اخیر شاهد ورس یا خوابیدگی برخی از شالیزارها بوده ایم که با بررسی‌های کارشناسان میزان خسارت وارده مشخص و به شالیکاران از طریق بیمه پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه امیدواریم امسال شاهد برداشت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن شلتوک از مزارع برنج استان باشیم، گفت: گیلان با داشتن ۲۳۸ هزار هکتار سالانه ۷۵۰ هزار تن معادل ۴۰ درصد برنج سفید کشور را تولید می کند.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم