به گزارش ، آژانس خبری ریحان:جبار کوچکی‌نژاد ‌ با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مجلس یازدهم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همواره در آغاز مجالس توصیه‌هایی برای نمایندگان دارند و اینبار هم در پیامی نگرانی خود نسبت به رعایت نشدن عدالت اقتصادی در کشور را ابراز کردند.

وی افزود: عدالت در سرانه کشور از مسائلی مهم امروز است چون جزو کشورهایی هستیم که فاصله سرانه عدالت بین طبقات مختلف مردم ۱۰۰ برابر است و  این در هیچ کجای دنیا نمونه ندارد که عده‌ای از اقشار مردم در فقر مطلق و عده‌ای دیگر اینگونه در غرق در مال باشند.

منتخب مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نابرابری‌ها در دریافت‌های مدیران دولتی، بیان کرد: گفتند حقوق‌های نجومی را بررسی کردیم، اما این حقوق‌ها همچنان در بین هیئت مدیره‌ها و شرکت‌ها وجود دارد.

کوچکی‌نژاد اظهار کرد: قانون برنامه توسعه ششم می‌گوید هر مدیری هرقدر حقوق دریافت می‌کند باید در سایت گذاشته شود، اما کجا دیده شده که مسئولان حقوق‌های خود را شفاف در سایت بارگذاری کنند، متأسفانه این موضوع حتی در مجلس هم به صورت کامل انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مجلسی که می‌خواهد در رأس امور باشد، باید نمایندگان از خودشان بگذرند، گفت: مجلس یازدهم با پسوند انقلابی کار خود را آغاز کرده، معتقدم انقلابی بودن به این است که همه ارکان نظام را در ریل‌گذاری‌هایی که مجلس انجام می‌دهد هدایت کنیم.

منتخب مردم رشت در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از نهادهایی که عملکرد غیرشفاف دارند از ضروریات ارتقای جایگاه مجلس است، تأکید کرد: صحن مجلس با سازوکار کنونی پاسخگوی نیاز مردم نیست و معتقدم اگر یک روز در هفته هم صحن برای قانونگذاری شکل بگیرد کافی است؛ چون به اندازه کافی قانون داریم که یا اجرا نشده و یا دولت برای آن آیین‌نامه‌ای ننوشته که اینها سبب بروز مشکلات در کشور است.

وی با تصریح اینکه برخی از در رأس امور نبودن مجلس ابراز نگرانی می‌کنند، گفت: باید گفت اگر نمایندگان مجلس به وظایف قانونی خود عمل کنند، دیگر نیاز نیست سران سه قوه بنشینند و در حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری کنند، مجلس ضعیف عملکرد که سران قوا به تصمیم‌گیری‌ها ورود کردند و این گله‌مندی از مجلس هست و باید مجلس ارتقای جایگاه پیدا کند.

کوچکی نژاد تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب البته در حوزه فرهنگی هم بحث جدی داشتند که مجلس باید عنایت ویژه‌ای به آن داشته باشد.

منبع:آنا

منتظرتان هستیم