رقیه کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مراکز مشکلات ویژه یادگیری مانند مراکز مشاوره عمل می کند، افزود: دانش آموزان با نیازهای ویژه ای که در مدارس عادی در کنار سایر دانش آموزان تحصیل می کنند در صورت مسائلی در زمینه های اختلال ریاضی، خواندن و نوشتن در این مراکز آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور در گیلان همزمان با سراسر کشور اظهار داشت: درب مدارس استثنایی نیز بر روی همه دانش آموزان با نیازهای ویژه در این استان باز است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان تعداد دانش آموزان با نیازهای ویژه استان را حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر عنوان و خاطر نشان کرد: ۴۵ مدرسه استثنایی دولتی و چهار مدرسه غیردولتی استثنایی در این استان فعال است.

وی با بیان اینکه در حیطه دانش آموزان با نیازهای ویژه انواع طراحی های آموزشی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: آموزش والد محور، آموزش حضوری، غیرحضوری، روزانه، هفتگی، کلینیکی و ساعتی از جمله این آموزش ها است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان خاطر نشان کرد: دانش آموزان با نیازهای ویژه می توانند از سایر آموزش ها از طریق صدا و سیما و شبکه شاد بهره مند شوند.

وی با اشاره به رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه اضافه کرد: در اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس استثنایی حساسیت ها بیشتر است و نظارت بیشتری هم اعمال می شود.

زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ شنبه پانزدهم شهریور همزمان با سراسر کشور برای بیش از ۳۶۸ هزار دانش آموز گیلان به صدا درآمد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم