سیدجلال سید محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت:  باتوجه به وجود ویروس منحوس کرونا  ۱۳۰میلیون تومان سرانه بهداشتی از نهاد ریاست جمهوری بطور ویژه به مدارس صومعه سرا اختصاص یافته است.
وی در ادامه افزود : با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه، مواد ضدعفونی و بهداشتی در تمامی مدارس شهرستان توزیع شده است و این روند تداوم خواهد داشت .
وی با اشاره به اینکه در این شرایط بحرانی آموزش تعطیل نشده است خاطرنشان کرد: فرهنگیان تمام تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت ها و تداوم امر آموزش بکار گرفته اند .
فرماندار صومعه سرا در ادامه تاکید کرد: سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد و اجباری به حضور دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و خانواده ها در این زمینه  نگران نباشند .
سید محمدی اظهار داشت : ارتباط اولیا با مدرسه و آموزش از طریق مجازی و تداوم آموزش در منزل باید دنبال شود .
وی افزود:باید از  ظرفیت انجمن  و اولیا  و مربیان مدرسه به بهترین نحو در جهت پیشبرد اهداف آموزشی استفاده گردد .
مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا گفت :بیش از ۸۰ درصد مدارس تاکنون در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی مورد بازرسی قرار گرفته اند.
حسین بالو در ادامه با اشاره به اینکه شاهد افزایش قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری هستیم افزود: طرح کنترل چاقی دانش آموزان در مدارس صومعه سرا در حال اجرا است تا به  خانواده هایی که دانش آموزان آن ها براثر کرونا در منزل مانده و تحرک کمتر داشته اند اطلاع داده شود .
وی با اشاره به اینکه  رتبه دوم در اخذ سند مدارس گیلان را داریم افزود: مدارس تخریبی و بلا استفاده در حوزه روستاهای صومعه سرا  به بخش خصوصی واگذار شده است .

امروز  همزمان با سراسر کشور در تمامی  مدارس شهرستان صومعه‌سرا  زنگ ایثار و مقاومت  زده شد و   مسوولان به‌صورت نمادین در مدرسه شاهد شهید عظیم صدیقی حضور داشتند .
شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای حدود ۱۵ هزار دانش آموز در ۱۵۷مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم