به گزارش آژانس خبری ریحان؛ دکتر هادی حق شناس با تصویب هیئت دولت به عنوان استاندار گلستان انتخاب شد

هادی حق شناس در سال ۱۳۴۶ در اسپند، روستایی در حاشیه تالاب انزلی دیده به جهان گشود. وی در کودکی به شهرستان انزلی مهاجرت کرد و دوره دبستان تا مقطع دیپلم را در انزلی به پایان رسانید. در دوران دفاع مقدس از سپاه انزلی به عنوان بسیجی داوطلب به جبهه اعزام شد و بارها دچار مجروحیت گردید. حق شناس کارشناسی برق را از دانشگاه علم و صنعت تهران اخذ نموده و وارد سازمان بنادر شد. مدیرکلی بنادر و دریانوردی مازندران، خوزستان، گیلان، عضو هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی بندرانزلی، رییس هیأت قایقرانی استان گیلان، نمایندگی مردم بندر انزلی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و… از سوابق اجرایی وی می‌باشد.

وی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ از حسن روحانی حمایت می‌کردو در این راستا در گیلان، تهران و مازندران سخنرانی‌های زیادی داشت.

حق شناس دارای مدرک دکترای اقتصاد با گرایش بودجه عمومی از صاحب نظران اقتصادی است که با حکم وزیر راه و شهرسازی در سال۹۲ به عنوان عضو هیأت عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی منصوب گردید. ایشان پس از یک سال خدمت در این جایگاه مورخه۹۳/۱۱/۲۰ به پیشنهاد مدیرعامل و تأیید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به عنوان هیأت عامل و معاون امور دریایی که معاونت کلیدی سازمان بنادر و دریانوردی است منصوب گردید. و در نهایت در جلسه هیئت دولت که در تاریخ بیست و دوم خرداد ۱۳۹۸برگزار گردید، به عنوان استاندار گلستان انتخاب شد.

شایان ذکر است سید مناف هاشمی، استاندار پیشین گلستان به جهت سف ر نوروزی خارج از کشور آن هم در هنگام سیل فاجعه بار گلستان، از این سمت عزل شده بود .

منتظرتان هستیم