مسئول ایستگاه آتش نشانی آستانه اشرفیه روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به وقوع این آتش سوزی حدود ساعت ۲۲ شب گذشته گفت: تعداد ۱۴ آتش نشان به همراه ۵ دستگاه خودروی اطفای حریق از شهرهای آستانه اشرفیه، بندرکیاشهر ، لاهیجان و رودبنه در عملیات مهار این حریق شرکت داشتند ، خاطر نشان کرد: عملیات مهار آتش سوزی در این کارخانه برنجکوبی تا حدود ساعت ۵ صبح امروز ادامه داشت.

بهزاد رسولیان با بیان اینکه اظهار داشت: در این آتش سوزی بیش از ۹۰ درصد از ساختمان کارخانه برنجکوبی خسارت دید ، ضمن انکه حریق به ماشین آلات و محصول برنج انباشته شده کشاورزان موجود در آن نیز خسارت وارد کرد.

به گفته وی  این آتش سوزی آسیب جانی به همراه نداشته و علت و میزان خسارت وارده آن در دست بررسی قرار دارد.

رسولیان یاداور شد: حدود ۲۰ نفر از آتش نشانان با برخورداری از امکاناتی چون سه دستگاه ماشین سنگین، یک ماشین نیمه سنگین، یک بالا بر و یک نیسان پیش رو برای خدمات رسانی به مردم این منطقه آماده اند.

مسئول ایستگاه آتش نشانی آستانه اشرفیه از مردم این منطقه خواست تا در صورت بروز هرگونه حادثه ابتدا خونسردی خود را حفظ کنند و بلافاصله با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند.

آستانه اشرفیه از کانون های مهم کشت برنج در استان گیلان است. تعداد ۱۱۸ واحد برنجکوبی در شهرستان آستانه اشرفیه فعالیت دارند که از این تعداد ۱۵ واحد مدرن است.

این شهرستان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت بوده و در شرق استان گیلان واقع می باشد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم