آژانس خبری ریحان :

 

* امام جمعه رشت، با بیان اینکه نابسامانی های گیلان بسیار پیچیده بوده و حل آنان دشوار است، عنوان کرد: گیلان در طول سال های گذشته مورد بی مهری های فراوانی از طرف پایتخت واقع شده و لذا مردم باید از مسئولان بخواهند که به مطالبات جدی آنان رسیدگی کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن چهل ودومین بهار انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ از ایام الله تاریخ ایران است، زیرا به حکومت طاغوت در کشور پایان داد.

وی با بیان اینکه شاه پدر و شاه پسر عروسک های خیمه شب بازی کشورهای استعماری و استکباری مانند آمریکا و انگلیس بودند، افزود: در آن زمان ملت ایران در حقارت و ذلت به سر می بردند، اما امام خمینی(ره) با پشتیبانی این مردم ۲۵۰۰ سال حکومت شاهنشاهی را سرنگون و بر ظلم و استبداد غلبه کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، نسل های جوان و نوجوان را نیازمند آشنایی با آرمان ها و دستاوردهای انقلاب دانست و تصریح کرد: باید شکرگزار خداوند باشیم که در عصر انقلاب اسلامی زندگی می کنیم، زیرا به برکت انقلاب و ایثارگری و مجاهد و صبوری مردم ابرقدرت ها را به زانو در آوردیم و این فرهنگ باید به آیندگان نیز منتقل شود.

امام جمعه رشت، با اشاره به ادعای اروپاییان مبنی بر اینکه ایران باید به برجام بازگردد، گفت: امیدواریم هیچ نشست برجامی نداشته باشیم و در صورت برگزاری این نشست، حضور عربستان در مذاکرات قابل پذیرش و منطقی نیست و لذا مقامات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این باره اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به حضور رئیس دستگاه قضا در گیلان طی روز گذشته، خاطرنشان کرد: استان گیلان با مشکلات فراوانی مواجه است و حضور آیت الله رئیسی می تواند کمک بزرگی به حل مستقیم برخی از این مشکلات کند.

آیت الله فلاحتی، با بیان اینکه نابسامانی های گیلان بسیار پیچیده بوده و حل آنان دشوار است، عنوان کرد: گیلان در طول سال های گذشته مورد بی مهری های فراوانی از طرف پایتخت واقع شده و لذا مردم باید از مسئولان بخواهند که به مطالبات جدی آنان رسیدگی کنند.

وی عقب ماندگی های استان گیلان را مربوط به حوزه های بهداشت و درمان، پسماند و محیط زیست، اشتغال و تولید و… دانست و بیان کرد: زد و بندهای سیاسی از جمله مسائلی است که گیلان را با وجود نزدیکی به پایتخت از پیشرفت باز داشته و این خطه را به محلی برای غارتگری سودجویان تبدیل کرده است.

امام جمعه رشت، با تاکید بر لزوم مقابله جدی با غارتگری ها در گیلان، اضافه کرد: دوره مچ گیری تمام شده و اکنون باید نظارت و هدایت را جدی بگیریم تا بتوانیم به اولویت های استان توجه کنیم. در این راستا به حضور فعال جوانان نیاز داریم تا در کنار مقابله با فرهنگ های مهاجم، به توسعه فرهنگی کشور نیز کمک کنند.

انتهای پیام