به گزارش  آژانس خبری ریحان ،جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت کالابرگ، اظهار داشت: مراحل کالابرگ در مجلس به اتمام رسیده است، اما مشکلی که وجود دارد این است که مجلس از اقتدار لازم برخوردار نیست یعنی دولت با این طرح مخالف است و در مقابل مجلس نیز عقب نشینی کرده است.

وی ادامه داد: وظیفه مجلس قانونگذاری است یعنی ریل گذاری برعهده آن است و به دستگاه اجرایی راه را نشان می‌دهد. این موضوع اصلا قابل پذیرش نیست که مجلس بخواهد در مقابل دولت عقب نشینی کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه قرار بود از اول مهرماه قانون کالابرگ اجرایی شود، گفت: یکی از طرح‌های مهم مجلس یازدهم طرح کالابرگ بود تا در این شرایط بد اقتصادی مردم بتوانند کالا‌های اساسی خودشان را بدون هیچ دغدغه‌ای تهیه کنند، اما متاسفانه عده‌ای نمی‌گذارند کمکی به مردم شود.
کوچکی نؤاد تصریح کرد: دولت بحث تامین منابع این طرح را مطرح می‌کند، اما باید گفت مجلس تامین منابع کالابرگ را به خوبی دیده است یعنی طبق تبصره ۲ و ۱۴ این طرح منابع ۳۰ هزار میلیاردی آن تامین شده است و دولت دیگر بهانه ای برای اجرا نکردن آن ندارد.
وی در پایان با بیان اینکه مجلس درحال مماشات با دولت است، گفت: اگر طرح کالابرگ تا اوایل آبان اجرایی نشود بنده به شدت به این قضیه ورود خواهم کرد و تذکرات شدیدی را هم به هیئت رئیسه مجلس و هم دولت خواهم داد.
منبع:دانشجو

منتظرتان هستیم