پریسا کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن قدردانی از حمایت های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تخصیص اعتبارات برای تکمیل کتابخانه یاد شده، افزود: این کتابخانه بزرگ تاکنون با هزینه ای بالغ بر۲۱۰ میلیارد ریال به ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.
وی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه بزرگ فرهنگی شمال کشور به ۱۷۰میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است؛ تلاش مجریان تکمیل کتابخانه مرکزی در راستای تحقق وعده مسئولان به مردم است.
کرمی با اشاره به امکانات متعدد این کتابخانه برای استفاده عموم مردم ابرار امیدواری کرد : با پیگیری های مسئولان، نمایندگان و دست اندرکاران کتابخانه مرکزی رشت این پروژه تکمیل و به عنوان هدیه فرهنگی ارزشمندی به مردم استان ویژه شهر رشت تقدیم شود.
دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، آبان ماه ۹۸ با همراهی  جمعی از مسئولان کشور و استان از پروژه یاد شده بازدید کردند و طی این بازدید در جمع خبرنگاران افزود : اگر امکان بهره برداری این پروژه تا پایان سال ۹۹ وجود داشته باشد منابع مالی آن تامین می شود مشروط بر اینکه شرمنده مردم و اصحاب رسانه نشویم.
گفتنی است کتابخانه مرکزی شهر رشت به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور با اسکلت بتنی در ۶ طبقه با مساحت هشت هزار و ۱۵۳مترمربع و دارای بخش های مختلفی چون سالن آمفی تاتر، مخزن کتاب، سالن های مطالعه مجزا ویژه آقایان و بانوان، بخش ویژه گویا و بریل، بخش کتب مرجع، بخش امانت، بخش ویژه و مستقل کودک، بخش ویژه مطالعه محققان، بخش اداری کتابخانه، مرمت و آماده سازی کتاب است که عملیات کلنگ زنی آن در سال ۱۳۸۳ انجام شده و تاکنون در حال احداث و تکمیل است.
گیلان دارای  ۱۰۰ کتابخانه عمومی است که این کتابخانه ها شامل ۸۲  کتابخانه نهادی(۶۱ شهری و ۲۱ روستایی)، ۱۶ کتابخانه مشارکتی(۱۴ شهری و دو روستایی) و یک کتابخانه مستقل است.
 

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم