به گزارش آژانس خبری ریحان؛ سرهنگ جابر صفاری عصر یکشنبه در چهل و دومین برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستاهای پرتصادف گیلان در روستای طول‌لات بخش رحیم آباد شهرستان رودسر اظهار کرد: براساس آمارهای اعلام شده از سوی پزشکی قانونی ۲۰۵ نفر در حوادث جاده‌ای استان طی پنج ماهه نخست امسال کشته شده‌اند.

جانشین فرمانده پلیس راه گیلان ادامه داد: این میزان در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۱ درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه از این تعداد هشت نفر مربوط به بخش رحیم آباد شهرستان رودسر بوده است، اظهار کرد: برای کاهش میزان تلفات جاده‌ای تا پایان سال جاری ۹۰ برنامه آموزش فرهنگ ترافیک در روستاهای حادثه خیز اجرا می شود.

سرهنگ صفاری با اشاره به اینکه رودسر یکی از شهرستان‌های پر حادثه استان گیلان در امسال بوده است، گفت: این آمار در سال گذشته نیز برای این شهرستان وجود داشته و محور رحیم آباد این شهرستان نیز یکی از پرترددترین و حادثه‌خیزترین محرو استان گیلان بوده است.

وی با تأکید بر فرهنگ سازی در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین آمار تصادف و تلفات جاده‌ای مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران باید استفاده از کلاه ایمنی در میان موتورسواران فرهنگ سازی شود.

گفتنی است در پایان این دوره آموزشی که در راستای طرح ارتقای ایمنی موتورسیکلت سواران برگزار شده است ۵۰ عدد کلاه ایمنی به موتورسیکلت سواران روستای طول‌لات بخش رحیم آباد رودسر به صورت رایگان اهدا شد.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم